Menu

Bude to pravděpodobně můj poslední rok jako hráče, řekl Steven Gerrard o roce 2016

| |

Bude příští sezona tou poslední, kterou odehraje Steven Gerrard? To je otázka, která nyní trápí kromě něho i spoustu jeho fanoušků a celkově fandů kvalitního fotbalu.

Anglický záložník, který má za sebou bohatou kariéru v anglické Premier League a v minulém roce se přesunul do Severoamerické MLS, kde se okamžitě stal jednou z největších hvězd ligy.

Jenže pětatřicetiletý Gerrard dostal nabídku připojit se k trenérskému týmu Liverpoolu, mužstvu jeho srdce, a je to vysoce pravděpodobné, že po skončení následující sezony v dresu Los Angeles Galaxy ukončí svou kariéru a zapojí se do života po aktivní hře k trénování.

"Nejsem si stoprocentně jistý, ale myslím, že to bude pravděpodobně můj poslední rok jako hráče," řekl Gerrard v rozhovoru pro Daily Telegraph. Role v trenérském týmu Jurgena Kloppa je zkrátka velmi lákavou příležitostí.

"Měl jsem rozhovor s Kloppem. Neměl jsem nabídku jako takovou, ale klub mi dal najevo, že mají zájem, abych se vrátil. Ale nebylo to tak, že by v konverzaci padla slova jako: 'Chceme, abys udělal toto, chceme, abys udělal tamhleto," vysvětluje Gerrard.

"Ale přivítali by mě zpět. A vždy mě to bude táhnout zpátky do Liverpoolu a do Premier League a v podstatě, když jsem teď zpátky doma, snažím se přinést svou práci a zkouším se pohybovat okolo týmů a získat nové zkušenosti, sledovat manažery a učit se, abych byl připraven na budoucí práci."

Gerrard má smlouvu v Los Angeles Galaxy ještě na jeden rok, ve výsledku by to znamenalo, že by se do Premier League a Liverpoolu v nové roli mohl vrátit v polovině příští sezony. Ale nejen do Liverpoolu. "V podstatě jsem k dispozici od listopadu nebo prosince 2016. Každý ve fotbalovém světě by měl vědět, že jsem k dispozici a doufám, že budu dělat člena nějakého trenérského týmu," podotkl.

"Mám trochu výčitky, že jsem si neudělal trenérskou licenci už třeba ve 21 letech," smál se Gerrard.

Asi každý tušil, že Steven Gerrard nebude v MLS hrát dalších pět let, ale možná by bylo škoda, aby skončil již po této sezoně, obzvlášt poté, co předvedl ve své první sezoně. V té naskočil ke 13 zápasům, v nichž dal 2 góly, ale byl především platným lodivodem záložních řad, v nichž tradičně exceloval a pomohl týmu v mnoha aspektech hry. A jak sám přiznal, MLS není zrovna jednoduchou ligou, kam by hráči měli odcházet ukončovat své kariéry a úroveň soutěže je mnohem vyšší, než si sám myslel.

Uvidíme tedy, co Gerrard nabídne na fotbalových trávnících v roce 2016 a zda si kariéru přeci jen neprodlouží.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru