Menu

Nejlepším sportovcem roku podle AP se stal Stephen Curry

| |
Svou techniku Steph Curry piluje na každém tréninku / Profimedia.cz Svou techniku Steph Curry piluje na každém tréninku / Profimedia.cz

Příliš basketbalistů se doposud z ocenění pro nejlepšího mužského sportovce dle The Associated Press neradovalo. V pořadí teprve čtvrtým se stal, trochu dle očekávání, Stephen Curry z Golden State.

Není se čemu divit, že zrovna Curry v této sezoně připojil své jméno k LeBronu Jamesovi, Michaelu Jordanovi a Larry Birdovi, kteří byli doposud jedinými basketbalisty s touto cenou od AP. A to je v dlouhé, 85ti leté historii, vskutku málo.

Někdy ale méně znamená více a dává to tak vyniknout tomu, co tito hráči dokázali. Ostatně Stephen Curry v kalendářním roce 2015 září. Stal se MVP uplynulé sezony, s Golden State se radoval z titulu v NBA po 40 letech a v nové sezoně je jednoznačně nejlepším střelcem ligy.

"Je to skutečná čest. Jsem vděčný za toto uznání, protože je to v rámci všech různých sportů," řekl Curry, který v anketě The Associated Press porazil golfistu Jordana Spietha, vítěze dvou Majorů a dokonce i koně Americana Pharoaha, který se stal prvním koněm od roku 1978, jemuž se podařilo vyhrát Triple Crown, což je trojice dostihů Kentucky Derby, PReakness Stakes a Belmont Stakes pro tříleté plnokrevníky.

Fakt, nakolik těžké je vyhrát Triple Crown svědčí to, že mezi lety 1919 a 2015 se radovalo pouze 12 koní, přičemž všechny tři závody se konají od roku 1875.

Ale zpátky ke Currymu, který má i v této sezoně náběh stát se MVP ligy a obhájit s Golden State titul. Tomu se v letošním kalendářním roce daří skutečně nebývale a zisk trofeje The Associated Press 2015 Male Athlete of the Year tento fakt pouze podtrhává.

"Způsob, jakým hrají, v sobě skrývá spoustu zručnosti, ale i věci, že nezáleží, jestli jdete do YMCA, nižších lig nebo třeba církevních soutěží po celé zemi. Každý chce střílet, každý chce zpracovat míř, vymýšlet kreativní přihrávky a podobné věci. A na těch věcech můžete pracovat. Ne každý má vertikální schopnost nebo fyzické dary, aby mohl jít na palubovku a předvést windmill (větrný mlýn) dunk a takové věci. Já to nedokážu," podotkl Curry. To mu však všichni odpustí, silný je totiž v jiných oblastech basketbalu.

"Steph vypadá úplně rozdílně. Jako nejlepší hráč v lize i fyzický odpůrce. Jsme zvyklá na postoje jaké měli Michael Jordan, Kobe Bryant nebo Shaquille O'Neal, ale Steph je jiný. Umožňuje nám nakročit do svého obývaku. Vidíme ho na jevišti jako syna, otce, manžela, bratra. A to všechno zvládá a zároveň se neustále zlepšuje," podotýká analytik ESPN Jalen Rose.

O tom, že Curry obhájí titul MVP nepochybuje ani trenér Golden State Steve Kerr. "Věc, kterou vám o Stephovi mohu říci, co ho dělá tím, kdo je, že nikdo ho nemůže vyzvat, aby se dostal na další úroveň, protože on to dělá po svém. Je konstantně lepší než minulý rok, ač jsem si nemyslel, že to může být," řekl.

A tak oceněni pro nejlepšího sportovce v anketě AP je jen logickým vyvrcholením úžasného roku Stephena Curryho.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru