Menu

Jason Witten se stal druhým tight endem v historii s 1 000 zachycených přihrávek

| |

V noční dohrávce aktuálního kola NFL porazil Dallas Washington těsně 19:16, ale v utkání byl dosažen historický milník, který se zapíše zlatým písmem do historie tight endů v lize.

Jason Witten, hrající na pozici tight enda, se totiž stal teprve druhým fotbalistou na této pozici, který zachytil během své kariéry 1 000 pasů. Stalo se tak během druhé čtvrtiny zápasu s Redskins.

Tight end Dallasu v utkání zachytil pět pasů pro celkovou vzdálenost 45 yardů, na svůj třetí touchdown v sezoně však nedosáhl a celkově letos neprožívá tolik vydařený ročník. Jeho dva touchdowny z úvodního zápasu proti Giants jsou jeho jediné úspěchy, kdy dosáhl endzony.

Od té doby Witten čeká již 11 zápasů na to, kdy opět zaskóruje, přičemž v ofenzivě Cowboys má dost důležitou roli, což potvrzuje jeho 60 zachycených přihrávek pro 553 yardů během této sezony.

Witten celkově ve své kariéře, která u tohoto třiatřicetiletého hráče probíhá od roku 2003, kdy do ligy vstoupil v dresu Dallasu a za jeden tým tak hraje již svou třináctou sezonu, zachytil 1 003 přihrávky pro 11 055 yardů a 59 touchdownů.

Prozatím jediným tight endem, který dokázal za svou kariéru nasbírat více než 1000 úspěšně zachycených pasů, byl 12. září 2010 Tony Gonzalez, který ukončil kariéru v roce 2013 s celkově 1 325 zachycenými přihrávkami.

Witten má před sebou ještě dva nasmlouvané roky u Dallasu, přičemž sám již dříve deklaroval, že by si rád po vypršení této smlouvu ještě rád připsal na konto menší kontrakt na dva či tři roky (aktuálně hraje pod pětiletou smlouvou v celkové hodnotě 37 milionů dolarů).

Může být tedy Witten tím, kdo překoná legendárního Gonzaleze v počtu úspěšných zachycených pasů?Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru