Menu

Texans stále neví, jak naloží s první volbou draftu

| |

Tým Houston Texans byl statisticky nejhorším mužstvem v minulé sezóně, a po právu mu tak náleží 1. volba NFL Draftu 2014. Hlavní představitelé této organizace jsou ale názoru, že nejvíce z célé situace vytěží, když právo v draftu vymění. Plní tak přání wide receivera Texans Andre Johnsona, který se ještě před měsícem nechal slyšet, že jeho tým by měl "prodat" nejhodnotnější pozici v draftu. Vlastník Houstonu Texans Bob McNair je tomuto potenciálnímu scénáři podle všech dostupných informací velmi nakloněn. Zdroje rovněž uvádějí, že se Texans vehementně snaží výměnit svůj úvodní výběr za větší množství pozdějších výběrů.

Největším zájemcem o počáteční pick je údajně tým Buffalo Bills. Není prý ale jisté, jakého konkrétního hráče mají Bills pro letošní draft v hledáčku. Někteří věří, že mají vyhlédnutého jednoho z quarterbacků. Ti druzí zase říkají, že Texans potřebují posílit ofenzivní lajnu, a tudíž se jako budoucí jednička draftu pro Bills jeví offensive tackle typu Grega Robinsona. Jistě impozantní by ještě mohl být tandem Maria Williamse buď s Jadeveon Clowneym nebo s Khalil Mackem.

Nikdo kromě členů managementu organizace Bills si ale netroufne ani odhadnout, co s první volbou draftu Buffalo zamýšlí. Hlavní kouč Buffala Doug Marrone totiž jen stroze prohlásil: "Mohlo by jít o jakoukoli pozici."

Houston Texans má v současnoti ve svém rosteru 3 quarterbacky - Ryan Fitzpatricka, Case Keenuma a T.J. Yatese. Bill O'Brien, nový kouč Texans, není přesvědčen o kvalitách ani jednoho z nich, a proto mezi ně chystá dosadit jeden či dva prospekty z nadcházejího draftu. Je tedy zřejmé, že se v této offseason poměří síly minimálně 4 quarterbacků Texans a minimálně jeden z nich tuto organizaci opustí.

Tento celek drží v rukávu eso v podobě první volby v NFL Draftu 2014. Skauti a především nový trenér Texans Bill O'Brien otevřeně přiznává, že ho nejvíce oslnil herní projev quarterbacka Blake Bortlese. To je víceméně překvapivé zjištění, neboť NFL skauty nejlépe hodnocení quarterbaci jsou Johnny Manziel a Teddy Bridgewater.

Bortles je zřejmě pro ofenzivní systém nového hlavního kouče tou lepší variantou.

Bortles byl doposud hlavní tváří fotbalového univerzitního týmu University of Central Florida. V posledním školním roce nastřádal 2 211 yardů, 27 touchdownů a 7 interception.

Přestože Texans jsou stále pro výměnu své přednostní pozice v draftu, Bill O'Brien nijak neskrývá skutečnost, že draftování quarterbacka bude jeho primární volbou hned v úvodu NFL Draftu 2014.

Nový hlavní trenér Texans dále vyjádřil svou důvěru v defensive enda J.J. Watta a jednomyslně ho označil jako nejlepšího defenzivního hráče Národní fotbalové ligy. Watt teď bude vůbec poprvé hrát v jiném defenzivním systému, než doposud. V novém defenzivním schématu Romeo Crennela by měl Watt zaujmout důležitější roli a jeho úlohy by měly být více komplexní. Obrana Texans by měla 70 procent své hrací doby hrát nickel defenzivu, což by po většinu času mělo z Watta udělat plnohodnotného defensive tackla. Na jeho produktivitě a pass rush by to ale prý dle slov Bill O'Briena nemělo mít zásadnější vliv.

Tento kouč dále oznámil, že má sháňku po slot receiverovi. Sám přiznal, že jeho tým v současnosti slot receivera v pravém smyslu slova postrádá. To nezvěstí nic dobrého pro Keshawna Martina and DeViera Poseyho, jenž byli draftováni před rokem. Stále hrající legenda a jednička Texans na pozici wide receiver Andre Johnson by si měl prý v novém ofenzivním systému přijít na své...Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru