Menu

The Dark Side - Odpad, smyšlené obvinění, nezodpovědnost, rozčilují se fotbalisté Green Bay Packers

| |
Clay Matthews (vpravo) a Julius Peppers (vlevo) sráží soupeře. Nyní obránci Green Bay musí srazit nařčení z dopingu / Profimedia.cz Clay Matthews (vpravo) a Julius Peppers (vlevo) sráží soupeře. Nyní obránci Green Bay musí srazit nařčení z dopingu / Profimedia.cz

Nařčení z dopingu byla, jsou a vždy budou. Ale rozsah, který přinesl dokument The Dark Side, který nyní hýbe zámořským děním, je nebývalý. Napadá totiž hvězdy svých sportů a konkretizuje víc, než by bylo záhodno v případě, že by vše bylo jen smyšleno.

A že dokument není příliš důvěryhodný ostatně přiznal i Charlie Sly, lékarník, který byl "tajně" nahráván a následně začal stahovat svá obvinění, která si údajně všechna vymyslel. Ať tak či onak, opar pochybností, který byl dokumentem vytvořen, je potřeba rozehnat a ze všech stran se ozývají ti, kteří byli jmenováni.

Stejně tak je to, kromě Peytona Manninga, v případě hráčů Green Bay Packers Claye Matthewse, Mikea Neala a Julius Pepperse, kteří rázně odmítají nařčení, která v pořadu The Dark Side byla vyslovena. V dokumentu totiž zazněla všelijaká obvinění z dopingu, které vyšetřovala Al Jazeera prostřednictvím britského překážkáře Liama Collinse, jenž vyšetřoval Guyerův institut za pomoci tajných nahrávek s bývalým lékarníkem Charliem Slyem.

A fotbalisté Green Bay Packers se nehodlají nechat křivě obvinit z užívání růstových hormonů a drog ke zvýšení výkonnosti.

"Tvrdě jsem pracoval na své pověsti a to je to jediné, co mám," rozčiluje se Clay Matthews. "Po sedm let. Sedm let makám a nesedím na zadku a pro tyhle chlápky, víte, to co říká prostě není pravda. A taky to, že se zřekl toho, co řekl, myslím, že to jen ukazuje, jak nepravdivé jsou zdroje těhle řečí. Myslím, že pravda vyjde najevo, nedělám si s tím starosti, protože vím, že jsem se vydal správnou cestou bez podvádění," řekl Matthews po nedělním zápase v Arizoně.

V podobném duchu hovořil i Julius Peppers. "Je to naprosto chybné a myslím, že je to dost nezodpovědná žurnalistika, podle mého názoru. Jsem předmětem nejrůznějších testů na steroidy a drogy jako každý jiný, takže nerozumím tomu, jak jsem mohl být spojený s tímto. Neznám nikoho, kdo by se na tomhle podílel," nechápe Peppers, který měl užívat růstový hormon, který nebyl typickým pro vyšetřované hormony a drogy v čele s hormonem Delta 2, který je středobodem celého dokumentu.

Asi nejostřejší odpověď si na dotazy novinářů přichystal Mike Neal, který byl draftován Green Bay v roce 2010 a při zmínce ohledně nařčení z užívání drog a steroidů, přičemž měl být také prostředníkem mezi Slyem a ostatními hráči Green Bay, zrudl vzteky. "Možná byste se mě mohli přestat vyptávat," rozčílil se. "Myslím, ne, jsem si jistý, že jste viděli, jak naštvaný byl Peyton Manning ve chvíli, kdy někdo přišel s falešným obviněním. Odpad, ano, to je to správné slovo," řekl.

Plně se očistit od dopingu však bude těžké, lidé totiž mají rádi skandály a nejen na tyto tři fotbalisty čeká dlouhá cesta k očištění svého jména. Bulvár totiž nikdy nespí a dokument The Dark Side rozpohyboval stavidla, která by měla být raději zavřena.


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru