Menu

The Dark Side - Proč padlo Manningovo jméno? To nikdo nechápe

| |
Peyton Manning / Profimedia.cz Peyton Manning / Profimedia.cz

Vlastně asi nikdo se nedozví, proč byl spojen Peyton Manning s údajným užitým lidského růstového hormonu Delta 2, o kterém pojednává dokument The Dark Side, který vytvořila Al Jazeera pod vyšetřováním britského překážkáře Liama Collinse.

Jediné, co je jisté, je fakt, že z údajného dopingu, který mělo brát hned několik sportovců včetně Manninga, toho moc pravdivého nebude. A dokládá to zejména čin, který učinil bývalý lékarník Charlie Sly, jehož svědectví je základem celé kauzy.

Vyšetřování hodlá rozběhnout kromě MLB i NFL. Zástupci ligy potvrdili, že je nejen v jejich zájmu celé okolnosti prošetřit, aby jednou provždy smyšlené fámy mohli umlčet. A na vyšetřování NFL se hodlá podílet i sám Manning. "Je určitě vhodné, aby se to prošetřilo. A já bych byl rád, kdyby přišli třeba už dnes nebo zítra, abychom to měli za sebou. Pokud se liga rozhodne to udělat, budu plně spolupracovat a čím dříve to proběhne, tím lépe," podotkl hvězdný quarterback, který je z celé kauzy znechucen, o čemž jsme vás již dnes informovali.

A jak sám Manning potvrdil, stále si stojí za tím, že se ničeho nedopustil. "Ta zpráva nebyla pravdivá ani minulý týden, ani dnes," dodal rezolutně.

Okolí nechápe důvody

O tom, nakolik jsou podle mnohých tato nařčení nepochopitelná svědčí i vyjádření hned ze čtyř stran, které poskytl současný zaměstnavatel Manninga Denver Broncos, bývalý tým Indianapolis Colts a také bratr Peytona, Eli Manning, s dalším veteránem Tomem Bradym.

"Nedává mi to moc smyslu," říká Eli Manning, mladší bratr Peytona, na otázku, co si myslí ohledně užití hormonu Delta  během léčby po operaci v roce 2011. "Zdá se mi to dost podivné."

Velmi rázná slova obhajoby vydali v Indianapolisu, kde Manning dlouhou dobu hrál. "Byli jsme upozorněni na zprávu od Al Jazeery týkající se Peytona Manninga, které jsou naprosto směšné. Jsme důkladně seznámeni s Peytonovou zdravotní historií, neúnavnou prací, a co je nejdůležitější, jeho integritou. Peyton hrál za Indianapolis 14 let správným způsobem. Nikdy se nechoval jako neprofesionál a je absurdní naznačovat, že by bral doping. Také jsme zaznamenali, že "zdroj" těchto obvinění svá prohlášení stáhnul. Naše organizace se staví za Peytona a odsuzuje tyto špinavé snahy, jak znevážit pověst tohoto hráče a velkého člena rodiny Colts."

V podobném duchu hovoří i zástupci Denveru Broncos, za které Manning hraje čtyři roky, a kteří nemohou nechat dopustit na svou hvězdu. "Denver Broncos ho stoprocentně podporují. Nevěříme té zprávě, ve které jsou falešná a lživá tvrzení. Peyton je správně pobouřen těmi nařčeními, které byly veřejně zřeknuty zdrojem, a které se přesto dostaly na světlo světa. Po celou svou kariéry Peyton ukazuje svou oddanost a respekt hře, včetně čtyř let s Broncos. Peyton dělá věci správným způsobem a my nenašli nic, co by z té vymyšlené zprávy bylo důvěryhodné," stojí v prohlášení.

Bradyho pojí s Manningem nejen rivalita

Kromě toho, že se dva veteráni Peyton Manning a Tom Brady potkávají na hřišti jako velcí rivalové, pojí je také oboustranný respekt a přátelství jako dvě ohromné osobnosti v současné NFL. Brady sám pak nechápe, jak někdo mohl vypustit tak absurdní obvinění, které zaznělo v dokumentu The Dark Side.

"Mohu ho označit jako dobrého přítele a nenávidíte takové situace, do kterých se vás dobrý přítel může dostat. Je to stále skvělý hráč pro tuto ligu, pro jeho týmy, jeho organizaci. Je to jeden z nejlepších hráčů, kteří kdy tuto hru hráli. Nikdo nerespektuje Peytona víc, jak já, i za to, čeho všeho dosáhl. Není vlastně nic, co bych řekl, protože... No, nevím, někdo napíše příběh, který si vymyslí a lidé ho pak komentují. Ale já neznám detaily, pouze vím, že Peytona plně podporuju a chci dát na vědomí, že je to chlap, se kterým vždy můžete počítat a nikdy se na vás nedopustí křivárny," podotkl Brady.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru