Menu

Babcock Torontu pomůže z krize, myslí si hokejová veřejnost

| |
Mike Babcock (vpravo) s Brandonem Shanahanem / Profimedia.cz Mike Babcock (vpravo) s Brandonem Shanahanem / Profimedia.cz

Po 10 úspěšných sezónách, z nichž jedna dokonce skončila vítězstvím Stanley Cupu, si Mike Babcock balí v Detroitu věci a připravuje se na novou etapu své trenérské kariéry v Torontu.

"Miluji to tady, ale myslím si, že je pro mě čas na novou výzvu. Je to snazší, když prostě dostanete padáka a čekáte na novou nabídku. Je těžké opouštět tyto skvělé lidi, odchází se mi těžko. Těším se ale na novou příležitost a děkuji za všechno, co tu pro mě udělali. Mluvil jsem s Datsyukem a Zetterbergem. Mám je strašně rád a budu s nimi přítel navždy. Jsou to skvělí lidé. Jako trenér nikdy nevyhrajete bez skvělých hráčů a skvělých vůdců ve vašem týmu. A oni takoví byli," řekl pro nhl.com a pokračoval na své poslední tiskovce v Detroitu.

usasports logo n
Vtáhneme vás do zákulisí severoamerických sportů (FB, Twitter)

"Jsem tady, abych Vám řekl děkuji. Bylo skvělé být tady. Jak vidíte, jsem pevně spjatý s tímto týmem, organizací a celým městem. Jsem hrdý na to, co jsem zde za 10 let dosáhl. Během sezón, které jsem zde strávil, jsme dosáhli v průměru více než 106 bodů za sezónu. Mám tu přátele, kteří se ke mně chovali jako k rodině, ale byl jsem tu už dlouho, už jsem je musel unavovat," řekl a vyjádřil se také k nepříjemné otázce novinářů o své nové smlouvě, která z něj udělá nejlépe placeného hokejového trenéra v dějinách . Během 8 let si přijde na 50 milionů dolarů.

"Takže říkáte, že jde o peníze. Koneckonců vždy je to o penězích. Ve všech možnostech, z nichž jsem si vybíral bylo hodně peněz a nehrály v mém rozhodnutí velkou roli. Možná tomu nerozumíte, ale dostal jsem se do bodu, když si myslím, že obleků mám už dost."

"Nejsem překvapen, že Mike opustil Detroit. Nabídky byly vysoké, jak od Toronta, tak i od Buffala. Nemyslím si, že v Detroitu měli připravenou podobnou nabídku," vyjádřil se bývalý trenér Detroitu a zároveň nejlepší trenér všech dob, Scotty Bowman. Příště navštíví Babcock Detroit už jako trenér Toronta. Jak dopadne jejich určitě emotivní duel se dozvíme za pár měsíců.

Babcokův krok schvaluje i hvězda Wayne Gretzky: "Pro lidi v Torontu je to určitě velká věc. Najednou dostali trenéra, který má dvě olympijská zlata a jeden Stanley Cup. Pro Toronto je to dobrá akvizice. Lidé v Detroitu jsou určitě zklamáni, ale o tomto je byznys. Podle mě mu to v Torontu půjde skvěle a udělá tam velké věci," a taktéž se vyjádřil i k otázce peněz: "Nejlepší trenér dostane milion, druhý nejlepší dostane 700 tisíc. Pak dostane nejlepší 8 milionů a druhý chce už 6 milionů. To je kapitalismus, tak to v životě funguje. Platy jdou nahoru."

V Torontu ale čeká Babcocka opravdu obrovská výzva. Zatímco Detroit si zahrál v play off během 23 sezón v řadě, Toronto se do play-off dostalo od výluky jen jednou ve zkrácené sezoně a momentálně patří mezi nejméně úspěšné kluby v celé soutěži. "Můžeme tady udělat to, co v Detroitu? To je mým cílem. Chci dosáhnout to, že dobří hráči budou chtít jít právě do tohoto týmu," říká nový torontský trenér, který si vybral kanadský klub před zájemci z Buffala.

"Shanahan to udělal skvěle. Zaplatil hodně, opravdu hodně, ale vyplatí se mu to," řekl kontroverzní, avšak uznávaný, hokejový odborník Don Cherry. "Toronto má nyní hodně mladého talentu, opravdu, ale nemají tým. Babcock je tím člověkem, který dokáže z hráčů udělat tým. Dokázal to už mnohokrát, i na olympiádě. Rozběhne zde velké věci."

Samotný trenér se těší na svou práci v Torontu: "Těším se na ten proces, boj, bolest, zábavu i cestu. Bude to dlouhá cesta, ale přinese spoustu zábavy. Pokud si myslíte, že na ní nebude i bolest, tak věřte, že bude. Bude to dlouhý proces a bude to nějakou dobu trvat. Bude to opravdu obrovská výzva. Během tréninkového kempu poznám hráče a pak budeme růst společně. Budeme mít v týmu spoustu dobrých lidí. Budeme zde mít pravé chlapy a lidi, na které se lze spolehnout. Nepřišel jsem sem, abychom se dostali do play-off. Přišel jsem sem, abychom zabojovali o Stanleyův pohár. Bude to vyžadovat práci skautů, analytiků, drafty, vývoj hráčů, sestavení dobrého týmu mimo led i na ledě. Miluji vyhrávání. Mám neutuchající touhu po vítězstvích. Chci vyhrát, nechci se jen dostat do play-off. Chci tu být a pomoci vybudovat tým, na který budou fanoušci Toronta Maple Leafs hrdí."

Jeho příchodem se změnila i celá letní politika klubu. Dion Phaneuf a Phil Kessel byli na odchodu, ale Babcockovi se tyto kroky nelíbí a Diona si chce nechat jako kapitána a nechce přijít o žádného dobrého hráče. Čas ukáže, jak dopadne období přestupů, jaké hráče klub dotáhne a o jaké přijde. Babcock ale bude určitě hlavním faktorem rozhodnutí hráčů, jeho jméno může dotáhnout těch nejlepších volných hráčů během léta. Definitiva tohoto podpisu je tedy jasná, pokud již nepomůže upadajícímu slavnému kanadskému klubu Babcock, tak už možná nikdo.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru