Menu

Byl jsem vyděšený a nevěděl, jak moje noha vypadá, vzpomíná Kelly na těžké zranění. Myšlenky na konec kariéry nemá

| |
Ležící Chris Kelly původně netušil, co se stalo / Profimedia.cz Ležící Chris Kelly původně netušil, co se stalo / Profimedia.cz

Obránce Chris Kelly, který je od začátku listopadu na dlouhodobé marodce se zlomenou stehenní kostí, o čemž jsme vás již informovali, se dle svých slov nebojí o svou budoucnost a myšlenky na ukončení kariéry jeho mysl nezatěžují.

Pětatřicetiletý obránce Bostonu, kterému po sezoně skončí smlouva, je na marodce veden s dobou absence 6-8 měsíců a je tak prakticky jisté, že by ani v případě úspěchu Bruins v play off do letošní sezony nezasáhl. Přesto si nemyslí, že by toto zranění mělo přinést nějakou výraznější změnu do jeho života.

Myšlenky na konec? Kdepak! "To je ta nejvzdálenější věc v mé mysli," řekl v rozhovoru pro Boston Globe. "Myslím, že věk, podle mého názoru, je jen v mysli. Cítil jsem se skvěle, když jsem letos vstupoval do tréninkového kempu. Skvělá věc na hokeji je to, jak někdo řekl, že se vždy cítíte jako čtyřiadvacetiletý, i když vám je 19 nebo 34 let," řekl Kelly.

"Takže chci pokračovat ve hře. Miluju tuhle hru. Miluju, když jsem okolo spoluhráčů. Kluci jsou skvělí a když se vám stane nějaké zranění jako toto, zjistíte, nakolik silná je komunita v hokejovém světě. Spousta lidí mě povzbudila. Bylo skvělé to vidět," podotkl.

Ve svých myšlenkách se také vrátil k situaci, která mu ukončila letošní sezonu. "Nebyl jsem si jistý, co se vlastně stalo. Věděl jsem, když jsem ležel na ledě, že moje noha byla otupěla a necítil jsem ji. Něco v hlavě mi řeklo, že ji mám zlomenou," vzpomíná.

"Tak jsem tam ležel, necítil nohu a kluci od Stars (Dallas) se dostali tak trochu do panického módu na jejich střídačce. Takže v tu chvíli jsem byl pěkně vyděšený, protože jsem nevěděl, jak moje noha vypadá. Potom přišli trenéři a doktoři, byl jsem schopný se postavit a Zdeno Chara mi pomohl odejít z ledu, takže to bylo dobré. Byl jsem schopen dostat se pryč bez nosítek," trpce se usmál.

Léčba Kellyho probíhá překvapivě a až neuvěřitelně snadno. Kelly byl na kontrole u doktora a ten mu sdělil, že by do týdne mohl zkusit jezdit na rotopedu. Kelly tak stále doufá, že by přeci jen mohl stihnout závěrečné fáze sezony, i když původní diagnóza tuto možnost rezolutně odmítá. A tak se alespoň pohybuje okolo týmu.

"Nechci být na obtíž jakýmkoliv způsobem, ale určitě chci být okolo kluků a pomoci jim, jak jen budu moci," přiznává Kelly.

"Mám před sebou hodně tvrdé práce, což mi nevadí a uvidíme, co se stane. Nemohu předpovídat budoucnout. Vše, o co se mohu starat, je rehabilitovat a dostat mou nohu do bodu, kde ji potřebuju mít. Jsem si velmi jistý, že to zvládnu," dodal na závěr Kelly.

Pětatřicetiletý obránce má koneckonců zkušenosti se zraněními. V sezoně 2013/14 měl zlomenou fibulu a operace zad mu znemožnila hrát v playoff v roce 2014. A tak je jeho plán jasný - dostat se přes zranění a být schopen odehrát dalších pár sezon, což si, jak sám přiznává, velmi přeje.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru