Menu

Co bod, to tisíc dolarů! Voráček se pouští do boje s roztroušenou sklerózou

| |
Jakub Voráček se sestrou Petrou Klausovou / Profimedia.cz Jakub Voráček se sestrou Petrou Klausovou / Profimedia.cz

Je pochopitelné, že Jakub Voráček bude chtít v této sezoně zopakoovat své výkony z minulého ročníku, kdy dosáhl na 81 kanadských bodů, ale kromě toho si našel i jinou motivaci, než pouze pokořování vlastních osobních rekordů a milníků.

cesiPoté, co během offseason podepsal lukrativní osmiletou smlouvu na 66 milionů dolarů se rozhodl, že během nového ročníku bude za každý bod, který nasbírá, posílat jeden tisíc amerických dolarů nadaci na boj proti roztroušené skleróze.

Touto těžkou a nevyléčitelnou nemocí trpí i sestra Jakuba Voráčka Petra Klausová, která je o 14 let starší a svého mladšího bratra pomáhala vychovávat. To ji nyní chce Voráček vrátit a pomoci ji vypořádat se s těžkým osudem a zároveň se podělit o své peníze i s dalšími potřebnými.

"Je menší problém v České republice ohledně pacientů s touto nemocí, protože se jim nedostává léčby, kterou by mohli dostat nebo toho, co by potřebovali. I proto jsem založil nadaci, abych pacientům v Čechách pomohl," řekl v rozhovoru pro Courier Post.

Za účelem založení nadace se dokonce odhodlal k letu na otočku do Prahy, kde společně se svou sestrou oznámil svůj úmysl. "Myslím si, že když máte tu možnost v životě něco společnosti vrátit, máte to udělat. V prostředí vrcholového sportu ve Státech je to navíc běžné, je to součást kultury, ve které žiji," řekl během prohlášení Voráček, který doufá, že do jeho nadace budou přispívat i další profesionální sportovci.

"Profesionální sportovci mají tolik peněz, že si toto mohou dovolit. Jenom doufám, že nás bude víc," přeje si Voráček, pro kterého je boj s roztroušenou sklerózou osobní.

V České republice roztroušenou sklerózou dle údajů momentálně trpí zhruba 20 tisíc lidí, včetně Petry Klausové, sestry Jakuba Voráčka, která kvůli své nemoci ví, jak těžké je dosáhnout kvalitních podmínek léčby. "Díky nemoci jsem poznala zblízka podmínky a zázemí, které mají lékaři a pacienti. Chybí peníze pro rozvoj registru, který je pro výzkum vzniku nemoci zásadní. Ne všichni pacienti mají dostupná kvalitní centra s kvalitní léčbou a možná často zbytečně končí v invalidním důchodu," řekla.

Pokud by Voráček zopakoval loňské výkony a zaznamenal 80 kanadských bodů, poslal by tak do nadace částku téměř dva miliony korun. Přinejmenším však upozornil na vážný problém a za to si zaslouží obdiv.

Sledujte fanouškovské stránky našeho partnera  NHL SK/CZ a buďte ve hře!
nhluvodka


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru