Menu

Columbus nebo Nashville? Kdo vydělal na trejdu Johansena za Jonese?

| |

Bylo to překvapení, když Ryan Johansen v Columbusu skončil a byl vyměněn do Nashvillu za obránce Setha Jonese. Kdo na této výměně nejvíce vydělal? Těžko říct, prozatím se však zdá, že by to mohli být Predators.

Ačkoliv Johansen neprožívá ideální sezonu, je mu stále teprve 23 let a před sebou má ještě jednu nasmlouvanou smlouvu. Navíc se v Nashvillu uvedl skvěle - jeho tým sice prohrál 3:5 v Coloradu, ale sám mladý útočník jeden gól Predátorů vsítil a na druhý přihrál. A tomu se říká začátek jako hrom!

"Ryan je velký a mladý centr, který může skórovat, připravovat góly, vyhrávat vhazování. Je to centr číslo 1, který stále roste a zdokonaluje se a my se těšíme, až se u nás zabydlí, co dokáže předvádět," řekl generální manažer David Poile v prohlášení o zisku mladého hokejisty.

A úvodní zápas mu dává za pravdu, Johansen, jenž letos v 39 zápasech nasbíral 7 branek a 21 asistencí, má nakročeno k tomu, aby se příblížil svým loňským výkonům, kdy zaznamenal 26 gólů a 45 asistencí.

Ani Columbus však nemusí příliš plakat nad výdělkem. Není žádným tajemstvím, že se Modrokabátníci dlouhodobě poohlíželi po kvalitním obránci, který by pomohl vyšperkovat jejich zadní řady a v osobě Setha Jonese získali nejen kvalitu, ale také budoucnost.

Jonesovi je teprve 21 let a je na konci svého nováčkovského kontraktu, po němž se stane v létě chráněným volným hráčem. Jones je nejen kvalitním obráncem, ale je využitelný i při přesilovkách a jeho potenciál, který v něm dříme, se začne ještě teprve probouzet a až v dalších letech se ukáže, zda má čtyřka draftu 2013 skutečně předpoklady k tomu, aby byl jedním z nejlepších beků v lize.

"Seth Jones je velký, nadaný obránce, který má potenciál stát se elitním hráčem v této lize v následujících několika letech. Má úžasné schopnosti s pukem, má přehled na ledě a schopnost obírat o puk soupeře. Věříme, že zakotví v našem týmu v elitní obranné dvojici po mnoho let," řekl generální manažer Jarmo Kekalainen.

Jonesova premiéra ale tak úchvatná jako u Johansena nebyla. Columbus sice taktéž prohrál, 1:4 s Carolinou, ale Jones zapsal hned dva minusové body do tabulky pravdy. Na ledě pak strávil 22 a půl minuty.


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru