Menu

Eliáš o kapitánském Céčku: Po minulé zkušenosti už ho nechci

| |
Patrik Eliáš / Profimedia.cz Patrik Eliáš / Profimedia.cz

Poté, co Bryce Salvador ukončil kariéru, se po třech letech uvolnilo v New Jersey kapitánské Céčko, ke kterému by se mohl dostat i veterán Patrik Eliáš. Sám hokejista však podotýká, že jeho první zkušenost s rolí kapitána ho odrazuje od této funkce.

cesiStalo se tak v roce 2006, kdy se Eliáš stal prvním evropským hráčem, který dělal v Devils kapitána. Kapitánské Céčko mu však bylo následně v roce 2007 opět sundáno tehdejším hlavním koučem Brentem Sutterem.

"Už jsem v této pozici dříve byl. Myslím, že je to privilegium, to bez debat. Uvažoval bych o tom. Sice doufám, že tohle nebude můj poslední rok, ale myslím, že v týmu máme více různých hráčů, kteří se na to hodí více," podotkl Eliáš.

"Máme několik hráčů, co mohou být lídry různými způsoby. Pochopitelně Andy Greene je stabilní chlap, má silnou pozici v šatně a má vše pro tuto roli. Zejména by pak mohl vést obránce na nějakou dobu. Máme i spoustu dalších kluků a někteří na to mají. Je čas pro Adama Henriquea, aby byl větším lídrem. Je okolo už delší dobu a dá se s ním počítat. Máme tu i zkušeného Mikea Cammalleriho. Jak říkám, jsou tu různí lidé, kteří by mohli tým vést různými způsoby jako kapitáni. Takže, nemyslím si, že by byl nějaký problém s vůdcovskou rolí," řekl Eliáš.

V rozhovoru s Tomem Gulittim z The Record se také pozastavil nad svým kapitánským obdobím. "Skončilo to tak, jak to skončilo. Nemyslím si ale, že s tím bylo zacházeno správným způsobem a to nejen od Brenta Suttera. Nejen od něho. Takže po té zkušenosti už jsem to nechtěl," upozornil.

Eliáš také říká, že kapitánské Céčko hodně ovlivní vaši hru a to často i negativně. "Možná, že svým způsobem... Se pokoušíte dělat příliš mnoho, což není zrovna jednoduché. Hrajete svázaně. Ono to ani moc nejde poznat, ale podvědomě se můžete starat o věci, o které byste možná neměli. Oni vás v té roli z nějakého důvodu drží, protože se jim líbí, co vidí, že děláte, a vy pak musíte dělat to, co vás svazuje," přemítá Eliáš.

"Myslím, že jsem si zasloužil trochu lepší přístup, nejde ani tak o zacházení, jako spíš mi dát vědět, co se chystá," vrací se k době, kdy mu bylo kapitánství sebráno. "Jako kapitán jsem si asi tuhle zdvořilost zasloužil. A ne, abych si vzal volno a dozvěděl se to z novin. Nevím, jestli jen trenér dělá rozhodnutí o kapitánovi, ale víme, že tohle nebyl tento případ," dodal Eliáš, který poté ještě dostal otázku na to, zda plánuje odchod do důchodu.

"Doufám, že ne. Ale člověk nikdy neví. Cokoliv se může stát, a pokud to přijde, tak to přijde. Pořád chci, pochopitelně, hrát. Čas ale plyne rychle. Chci si to užívat tak dlouho, jak budu moci, nechci odejít s pocitem, že jsem si to neužil a už hrát nebudu," uzavřel Eliáš.

Devětatřicetiletý útočník v uplynulé sezoně v 69 zápasech nastřílel 13 branek a přidal 21 asistencí. V dresu New Jersey za několik týdnů rozehraje svou dvacátou sezonu.

Sledujte fanouškovské stránky našeho partnera  NHL SK/CZ a buďte ve hře!
nhluvodka


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru