Menu

Nad koncem neuvažuji, potřebuji jen dostat příležitost a čas na ledě, prohlašuje Lecavalier

| |
V minulé sezoně Lecavalier alespoň hrál, letos však už ne / Profimedia.cz V minulé sezoně Lecavalier alespoň hrál, letos však už ne / Profimedia.cz

Prožívání špatného období Vincenta Lecavaliera se protahuje i v této sezoně. Zatímco Philadelphia o zkušeného veterána již nestojí, vytrejdovat bohatě placeného hokejistu se smlouvu ještě na tři sezony (včetně této) se nepodařilo.

A že se Flyers snažili během offseason Lecavaliera udat není žádným tajemstvím. Naopak vedení týmu velmi aktivně tohoto hokejistu nabízelo, jenže žádný z týmů nakonec zájem neměl. A tak se všichni ptají, co s Lecavalierem vlastně bude?

Již jednou byl vyplacen ze smlouvy a to z Tampy Bay, která mu musí ročně vyplácet 1.8 milionů dolarů až do roku 2027. Čeká ho to samé ve Philadelphii? Pro obě strany by to nejspíš bylo vysvobození - Flyers by si uvolnili prostor pod platovým stropem a Lecavalier by měl možnost uzavřít menší kontrakt, s jistotou příjmu z Tampy a Philadelphie, s jiným týmem.

Jak totiž pětatřicetiletý útočník sám říká, necítí se být připraven na ukončení kariéry a chce hrát v NHL. A to i přesto, že pro něho musí být určitým ponížením, že ve Flyers letos ve 20 zápasech zůstal jen mezi náhradníky a tým mu tak dává jasně najevo, že o něho nemá zájem.

"Samozřejmě jsem nějakou chvíli nehrál, ale v zápasech, ve kterých jsem hrál, jsem nedostal moc příležitost," podotýká k faktu, že by stále mohl být platným členem kádru. "Věřím v to, co mohu udělat. Samozřejmě k tomu ale potřebujete příležitost a určitou dávku času na ledě k produktivitě bez ohledu na to, jak dobří jste nebo pokud jste v nejlepších letech nebo ne."

"Stále je totiž nutné mít minuty k tomu, abyste byli úspěšní a já věřím tomu, že pokud bych dostal dostatek minut, byl bych produktivní. Věřím v sebe. Říkám to celou dobu, ale nejsem zde v té situaci, kterou bych potřeboval," upozorňuje.

Lecavalier má v NHL spoustu zkušeností, odehrál 1170 zápasů, získal Stanley Cup v roce 2004 v dresu Tampy, ve které hrál mezi lety 1998 - 2013. V sezoně 2006/07 dokonce nastřílel 52 branek a dosáhl na 108 bodů, pětkrát nasázel v sezoně přes 30 branek a pouze ve třech sezonách nedokázal dosáhnout na metu 20 gólů.

Po příchodu do Philadelphie prožil solidní sezonu 2013/14, kdy opět nastřílel 20 branek a přidal 17 asistencí, ale celkově jeho produktivita měla sestupnout tendenci, která začala v roce 2011. V minulém ročníku už v 57 zápasech dosáhl jen na 8 branek a 12 asistencí. A letos? V 7 zápasech 1 asistence a dvacetkrát mezi nehrajícími zdravými náhradníky.

Pro mnohé by to již byl důvod ke konci kariéry. Lecavalier si však nemyslí, že by již nastal jeho čas a stále věří, že pokud dostane příležitost a dostatek prostoru, může střílet góly, tvořit hru a být produktivní a především platný. Je pravdou, že jeho ice-time v této sezoně padal i jen k 6 nebo 7 minutám.

"Upřímně řečeno jsem na to nemyslel," řekl Lecavalier k možnému konci kariéry. "Je to něco velmi... Nechci říct osobní, ale něco uvnitř vás. Není to něco, o čem by měl za vás někdo rozhodnout. Je to osobní vět. Ale jak říkám, já nad tím nemyslel. V mé mysli jsem stále tady, trénuji a zkouším se zlepšit," dodal Lecavalier.

Je tak otázkou, jak tato situace skončí. Současné trápení, kdy Lecavalier nehraje, ačkoliv je v letech, kdy potřebuje hrát zápasy, aby se mohl dostat do tempa, které mladíci jsou schopni nabrat na tréninku, má jediné východisko - vyplacení ze smlouvy. Jenže k tomu se Philadelphia zatím neodhodlala, na druhou stranu mu nedává šanci při zápasech a zájem o něho nemá.

Jak dlouho však jednička draftu z roku 1998 dokáže vyčkávat?Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru