Menu

Největší překvapení první poloviny sezony NHL, 1. část

| |
Jakub Voráček / ISIFA.com Jakub Voráček / ISIFA.com
Jeden tým, více trenérů

Není nic nevídaného, jestliže trenér dostane padáka a nahradí ho jiný, ale v této sezoně ve třech případech po vyhození trenéra následovala situace, kdy v týmu působili dva hlavní trenéři. Posledním takovým případem je Toronto. Randy Carlyle byl vyhozen a oba asistenti, Steve Spott a Peter Horachek, se přesunuli na pozici hlavních trenérů. Taková situace ale trvala jen 2 zápasy, jeden Leafs vyhráli, jeden prohráli a Horachek se stal jediným hlavním trenérem.

usasports logo n
Vtáhneme vás do zákulisí severoamerických sportů (FB, Twitter)

Obdobnou situaci měli i v Edmontonu. Dallas Eakins byl vyhozen a generální manažer Craig MacTavish se přesunul na chvíli na lavičku spolu s Toddem Nelsonem, který přišel z farmy. Takto fungovali 5 zápasů, z nichž nevyhráli ani jeden. Tak byl celý tým svěřen Nelsonovi, který svůj první samostatný zápas vyhrál. Celkově má za sebou 3 výhry v 7 zápasech a 8 bodů ze 14 možných. Dokázal porazit top týmy NHL a to Los Angeles, NY Islanders nebo Chicago.

Jiný názor ale mají v New Jersey. Tam poté, co vyhodili Petera DeBoera, se na lavičku postavili Adam Oates a Scott Stevens, zatímco Lou Lamoriello jim dělá na lavičce něco jako dozor. Tato trojice zaznamenala v 9 zápasech bilanci 4 výher, 4 proher a 1 prohru po prodloužení.

"Ano je to neobvyklé, vím, že je to jiné než je zvykem," řekl Lamoriello. Pokud to však funguje, jak má, je jiná otázka.

Nové jméno na vrcholu žebříčku

Když se podíváme na kanadské bodování NHL, na vrchních příčkách jsou rok, co rok už známá jména, ale po polovině této sezóny je na úplném čele jméno dosud takto vysoko nevídané. Je jím Čech Jakub Voráček s 52 body, který za sebou nechal jména jako Malkin, Crosby, Stamkos, Kane, Seguin, Giroux nebo Getzlaf. Voráček přitom ve své kariéře pokořil 50-bodovou hranici jen jednou! Pokud by v těchto výkonech pokračoval, mohl by jako první hráč Philadelphie v historii získat Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části. Voráček zůstává skromný a říká, že je to štěstí a to, že je v útoku s Girouxem.

"Není mnoho hráčů takto rychlých, takto silných, s takovým přehledem, jako je on. Jeho talent a schopnosti byly očividné už dlouho, ale dokázal je přetavit až nyní. A stále se může zlepšovat," nešetři naopak slovy chvály jeho spoluhráč Steve Mason.

Pomoci mu mohlo i shození téměř pěti kilo během léta: "Nikdy jsem neměl problém s výdrží v posledních minutách hry, ale musím přiznat, že nyní se nejenže cítím dobře, ale dokážu mít rychlé výpady a být dynamický i v úplném závěru zápasu," přiznal Voráček.

Lotyšská All-Star

Získat 20 bodů ve 44 zápasech není zrovna vizitka, která by v minulosti zaručovala místenku v All-Star Game, ale po zavedení hlasování fanoušků se už taková možnost naskýtá. Centr Buffala, Zemgus Girgensons, je sice v bodování NHL až na 161. místě, ale do All-Star Game nastoupí jako číslo 1.

V hlasování dostal rekordních 1 574 896 hlasů, z čehož až 79% přišlo z jeho rodné země, z Lotyšska. To znamená více než 1,2 milionu hlasů ze země se dvěma miliony obyvatel.

"Je to šílené. Hlasování do All-Star Game byla asi nejdůležitější činnost v Lotyšsku. Nějak jsem to nevnímal, nesledoval jsem to, ale moje rodina říkala, že to bylo doma opravdu veliké. Jsme prostě šílení hokejoví fanoušci," prozradil pro ESPN.com.

Že je jeho popularita v zemi obrovská svědčí i nahrávka místní rapové skupiny Olas s názvem Zemgus Girgensons.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru