Menu

NHL Express: Plekancův týden, sláva v Coloradu a McDavidovo probuzení

| |
Radující se Tomáš Plekanec / Profimedia.cz Radující se Tomáš Plekanec / Profimedia.cz

Nové vydání rubriky NHL Express je tu. Prolétněte si s námi ty nejzajímavější události uplynulého týdne.

Plekancův týden

cesi

Tohle byl jednoznačně Plekyho týden.. Začalo to v zápase s Bostonem, kdy korunoval vítězství Habs gólem do prázdné branky. To by samo o sobě nebylo nic neobyčejného, ale tento bod byl jeho pětistým v NHL kariéře a jelikož zatím nehrál v zámoří v jiném dresu, tak i pětistým bodem u Canadiens. Tento úspěch nastartoval jeho sběr bodů v letošní sezóně a o neporazitelnost Montrealu se staral i v dalších zápasech. Ottawě nasázel další dva góly a další přidal do sítě Rangers a Detroitu. Klid do další práce mu na konci týdne dodala nová smlouva v Montrealu, kde bude hrát ještě minimálně další dva roky. Za tu dobu na jeho účtu přistane 12 milionů dolarů.

Stamkos také za pět set

Další pětistovku na začátku nové sezóny pokořil i Steven Stamkos. Díky své palebné síle na to potřeboval o 269 zápasů méně než Plekanec, což je obdivuhodné a podtrhuje to nezměrný potenciál, který v tomto Kanaďanovi dřímá. Jubilejní bod zaznamenal raketou vyslanou ze svého typického golfáku.

Eichel? No problem

Nervózní, nezkušený, vyplašený...takový by možná mohl být mladíček, který právě naskočil k prvním zápasům NHL. Nikoli však Jack Eichel, který si od prvních chvil počíná jako zkušený mazák bez bázně a respektu. Svým druhým gólem opět zvedal diváky ze sedadel. Už se zdálo, že Sabres v útočném pásmu ztratí kotouč a z plánované akce nic nebude. Eichelovi se ovšem podařilo ztracený puk uloupit a ještě si drze projít kolem obrany Columbusu. Své počínání zakončil přesnou střelou, na kterou byl brankář Bobrovsky krátký.

Síla se probouzí

Optiku zaměříme i na další talent v novém ročníku, kterým není nikdo jiný než Connor McDavid. Vodou na mlýn byly úvodní výkony tohoto hráče pro všechny fanoušky pochybující o jeho nadání. McDavid skutečně na ledě působil nevýrazně a průměrně. Na zřetel však musíme brát fakt, že tento cirkus je přeci jen o něco větší show, než na kterou byl do této doby zvyklý. První branku vstřelil "až" ve svém třetím zápase, ale jelikož se jednalo o nepatrnou teč, čili nebylo jasné zdali bude branka počítána právě jemu, obešla se tato trefa bez větších projevů radosti. Další zápas už byl ale jeho. Dvěma trefami, asistencí a přesvědčivým výkonem dal najevo, že se v něm opěvovaná síla teprve probouzí. Tříbodovým večerem tak dopomohl Edmontonu k prvnímu vítězství v sezóně.

Dvacáté výročí

Colorado Avalanche. Domov legend jakými byli Joe Sakic, Peter Forsberg nebo Patrick Roy, tuto sezónu slaví dvacáté výročí od založení této organizace, do které hokej přišel z Quebecku. Colorado dokázalo ve své krátké době fungování získat Stanleyův pohár již dvakrát, což by jim mohl kdejaký klub s dlouhou historií závidět. Kuriozitou je, že poprvé tuto vzácnou trofej vyhráli hned v premiérovém ročníku. Tématem této výroční sezóny se samozřejmě zabýval i program prvního domácího utkání. Klub pro fanoušky připravil velkolepou projekci, která vzpomíná na těch úžasných dvacet let, strávených s hokejem v Coloradu. Přenesme se tak na pár minut do Denveru, pod strop haly Pepsi Center a sledujme toto krásné představení.

Jako za mlada

Kolikrát se stane že Vás starý pes překvapí nějakou novinkou? Jaromíru Jágrovi se to opět povedlo. "Padá mi to tam, tak střílím," řekla novinářům legenda. Popravdě to jsme od něho už dlouho neslyšeli a o to více nás to tento fakt těší. Na výhře Floridy v Buffalu se Jágr podílel dvěma brankami v první části hry a dohromady má po pěti zápasech na svém kontě čtyři přesné zásahy. Je to tak, Florida jede a "Džegr" na tom má nemalou zásluhu. Pálí totiž jako za mlada. Sledujte.

900 bodů Doana ve Phoenixu

Sean Doan je spjat s Phoenixem respektive Winnipegem, již od svého mládí, kdy jím byl draftován. Nikdy svůj dres nezměnil a proto je v dnešním hokeji takovéto manželství s klubem velmi ojedinělé. Jeho oddanost se samozřejmě promítá i do týmových statistik, ve kterých se mu podařilo dosáhnout velkého milníku. Jako druhý hráč ve Phoenixu překročil hranici 900 bodů. Tím prvním hráčem byl Dale Hawerchuk, který ukončil kariéru s výsledným bodovým ziskem 929 bodů. Při současné formě Arizony zřejmě nebude pro současného kapitána problémem tuto hranici pokořit už v této sezóně. Doan se tak stane hráčem, který získal nejvíce bodů v historii této organizace.

Sledujte fanouškovské stránky našeho partnera  NHL SK/CZ a buďte ve hře!
nhluvodka


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru