Menu

Noc Radka Gudase - zlomil ruku Michálkovi střelou od modré a pochroumal Zibanejada

| |
Radko Gudas / Profimedia.cz Radko Gudas / Profimedia.cz

Český obránce Radko Gudas z Philadelphie v nočním zápase proti Ottawě vyloženě řádil. Kromě toho, že hodně nečistě fauloval Miku Zibanejada, za což může být dodatečně ještě suspendován, tak jeho pumelice od modré čáry ke konci druhé třetiny zlomila jeden z prstů na ruce jeho krajanovi Milanu Michálkovi, kterého projektil zasáhl do pravé ruky.

"Vypadá to na delší pauzu," komentoval situaci trenér Dave Cameron, podle něhož bude Michálek nejspíš potřebovat operaci.

cesi

Za týden jedenatřicetiletý útočník se snažil ve 37. minutě krýt prostor před Gudasem, aby se mu nepodařilo vyslat střelu na brankáře, přičemž si najel natolik nešťastně, že střelu blokoval klouby nad prsty. Od pohromy ho nezachránila ani rukavice, která není na prudké rány dostatečně vybavena.

Odhady možné absence se různí, ale hovoří se o možnosti, že se Michálek vrátí na led až ke konci ledna, více se bude vědět po více vyšetření, která musí český útočník nyní podstoupit.

V této sezoně si šestka draftu z roku 2003 připsala ve 24 zápasech pět branek a tři asistence. Český hokejista je ve druhém roce smlouvy, kterou uzavřel před minulou sezonou na tři roky za 12 milionů dolarů.

Suspendace pro Gudase?

Pokud se zaměříme na zápas z hlediska Radka Gudase, tak ten byl ve zranění Michálka zcela nevinně. Jeho rána přišla v pravý okamžik a byla jen smůla, že Michálkovi nevyšel krok a nemohl kotouč blokovat jinou částí těla.

Na druhou stranu jeho zákrok proti švédskému útočníkovi Zibanejadovi byl v zápase nepotrestán, ač se jednalo o faul loktem do oblasti hlavy a krku a není tak divu, že Ottawa volá po dotatečném trestu pro českého tvrďáka.

"Tohle byl faul za pětiminutový trest a já si jsem jistý, že by měl být prozkoumán," zlobil se ottawský kouč Cameron. "Neřeší se teď pořád v lize právě tohle, zákroky na hlavu? "Byl bych šokován, kdyby tento zákrok NHL zpětně nepřezkoumala a Gudase nesuspendovala," dodal.

"Také mě překvapilo, že nebyl vyloučen, moc tomu nerozumím," připojil se ke slovům Camerona kapitán Senators Erik Karlsson.

V tom samém utkání navíc Gudas dost naložil také Kyleu Turrisovi, který pocítil, jaké to je, když se do něj opře český bek. V tomto případě se však nejednalo o žádný zákeřný zákrok.

Zápas tak byl pro Radka Gudase hodně divoký a nebýt zákroku na Zibanejada, určitě by byl český obránce z obliga. Takto však bude muset nejspíš čekat pozvánku před Radu pro bezpečnost hráčů.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru