Menu

Pastrňák na mistrovství světa juniorů? Je to jedna z možností, jak ho nechat rozehrát, přiznává GM Bostonu Sweeney

| |
David Pastrňák / Profimedia.cz David Pastrňák / Profimedia.cz

David Pastrňák se pomalu dává dohromady ze zranění, které ho vyřadilo ze hry na začátku listopadu, a vrací se k tréninku. Rozehrát by se měl v AHL, ale existuje i jiná a pro českého fanouška lepší možnost...

cesi

Oč se vlastně jedná? Pastrňák by se dle generálního manažera Bostonu mohl, i přes fakt, že patří k hlavnímu týmu Bruins, vydat na juniorské mistrovství světa do finských Helsinek!

"Potřebujeme, aby se ve stoprocentním stavu vrátil zpět. To je hlavní. A pak je potřeba, aby se dostal do pohody a zpět do rytmu. Juniorský šampionát by mu k tomu mohl pomoct. Zvažujeme všechny možnosti a tohle je jedna z nich," sdělil Don Sweeney zámořským médiím a přiznal, že odeslání Pastrňáka na mistrovství světa do 20 let je přijatelná alternativa místo rozehrávání se na farmě.

Vedení české juniorské reprezentace pochopitelně vyjádření Sweeneyho zaznamenalo a svitla tak naděje, že by tým mohl přivítat ve svém středu jednu z nejvýraznějších postav aktuálních juniorských ročníků.

Jsme domluveni, že nám po víkendu dají vědět, jak se rozhodli. Je to pozitivní zpráva, ale na druhou stranu, pokud na tom bude David tak dobře, že bude schopen naskočit do týmu v NHL, tak zůstane v Bostonu," řekl Hnilička pro ČTK.

Už na minulém šampionátu patřil Pastrňák k oporám českých mladíků a se slušně se rozvíjející kariérou v NHL, kterou přibrzdila nepříjemná zlomenina nohy, by patřil k největším hvězdám celého turnaje.

Na druhou stranu se pochopitelně rojí otázka, zda je vhodné brát na šampionát hráče, který více než měsíc a půl nehrál a teprve se dostává do tréninkové zátěže. Do začátku finského šampionátu zbývá pár dní, začátek přijde 26. prosince, a Pastrňák by tak měl velmi krátký čas na to, aby se přesunul do Evropy, zvykl si na širší kluziště a navíc se po tak dlouhé absenci dostal do formy, se kterou by dokázal hrát důležitou roli v mužstvu.

Stejně tak, jako je však možná účast Pastrňáka na mistrovství světa spíše v rovině teorie a bude záležet pouze na rozhodnutí Bostonu, tak stejně se dají hodnotit i spekulace o tom, zda by Pastrňák byl prospěšný. Nedá se to totiž přesně určit.

V minulé sezoně prožil Pastrňák skvělý vstup do nejslavnější ligy světa, když po úspěšné misi v AHL i na MS do 20 let naskočil v dresu Bostonu ke 46 zápasům, ve kterých dal 10 branek a přidal 17 asistencí. Kvůli zranění byl letos limitován jen k 10 zápasům, ve kterých dal 2 branky a přidal stejný počet asistencí.

Pomůže pětadvacítka draftu 2014 českým juniorům k úspěchu ve Finsku?Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru