Menu

Raffl zkolaboval na střídačce: Myslel jsem, že si dělá srandu, ale nedělal, řekl Giroux

| |

Velmi nepříjemné okamžiky zažívala lavička Philadelphie Flyers v utkání proti New Yorku Rangers. Na začátku druhé třetiny totiž na lavičce zkolaboval její útočník Michael Raffl, který musel být za pomoci týmového doktora odveden do šatny.

Raffl se v úvodu třetiny dostal do kontaktu s Jarretem Stollem, od kterého schytal loket do obličeje, i když dle záběrů to byl spíš nechtěný zákrok. Pro Raffla to mělo však velmi nepříjemné následky. Po návratu na lavičku zkolaboval a musel být podepřen spoluhráči, než byl následně odveden do šatny.

usasports logo n
Vtáhneme vás do zákulisí severoamerických sportů (FB, Twitter)

Vedle Raffla seděl kapitán Claude Giroux, který napřed nebral situaci nijak vážně. Raffl je totiž velký vtipálek a Giroux si myslel, že jeho kolaps je jen jeho dalším vtípkem. "Michael je vtipnej kluk a někdy si dělá z něčeho srandu. Myslel jsem, že jen vtipkuje ohledně té trefy do hlavy," řekl po zápase Giroux.

"Řekl jsem mu, ať se pohne. A teprve v tu chvíli jsem zjistil, že si srandu nedělá. Pak jsem začal vyšilovat a řvát na Jimmyho (McCrossina, kondičního trenéra). Nebyl to moc vtupný moment. Celý tým měl docela strach, co se děje," přiznává Giroux.

Raffl byl odveden do šatny, kde ho týmový doktor prohlédl a nakonec usoudil, že cesta do nemocnice není nutná. Forvard Flyers se do utkání už nevrátil a oficiálně bylo oznámeno nespecifikované zranění v horní polovině těla.

Během druhé přestávky se Raffl objevil v šatně týmu, aby dal spoluhráčům najevo, že je v pořádku, což potvrdil i generální manažer Ron Hextall s tím, že Raffl je v pořádku a dělá vtípky.

"Už vypadá v pohodě, ale byl to fakt strašidelný moment," dodává Giroux. Všem se okamžitě v mysli objevily vzpomínky na to, jak podobně zkolabovali čeští hokejisté Jiří Fischer a Ondřej Pavelec. Fischera nakonec kolaps stál další kariéru, jelikož byl způsoben vážnějšími problémy.

"Bylo to docela těžké na začátku, protože jste to už dříve viděli a tak to bylo děsivé," potvrdil obránce Philadelphie mark Streit obavy o spoluhráčovo a kamarádovo zdraví.

Strach o Raffla potvrdil i Jakub Voráček, který s ním a Girouxem hraje v jedné formaci. "Když vidíte, že se takové nehody už staly v hokeji nebo ve fotbale, nezáleží, v jakém sportu, cítíte strach. Když vidíte kluka na druhé straně, jak se dívá pod sebe a vyšiluje, tak víte, že je něco špatně. A to není vůbec dobrý pocit. Měl jsem to v hlavě ještě hodně dlouho," řekl Voráček.

Netrvalo však dlouho a Raffl byl opět jako dřív, usměvavý, vtipkující, v pořádku. A samozřejmě nezapomněl celý svůj kolaps na střídačce zahrnout do svého humoru. "Vlastně ani nemusí nic říkat, pouze se na něj podíváte a musíte se smát. Vypadal šťastnější jak před zápasem," dodal Voráček.

Jaký bude status Michaela Raffla je momentálně nejisté. Mohl utrpět lehčí otřes mozku, což je také zahrnováno do statusu "nespecifikované zranění v horní polovině těla".Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru