Menu

Tři největší zklamání letošní sezony v NHL

| |
Sidney Crosby / Profimedia.cz Sidney Crosby / Profimedia.cz

Je tomu tak každý rok. Někteří z hokejistů hrají své standardy, někteří překvapí svými parádními výkony a někteří... Někteří zklamou, ať už výkony nebo tím, že nedokáží dovést svůj tým k lepším výsledkům. Podívejte se společně s námi na tři hráče, kteří v této sezoně nenaplňují svůj potenciál a i kvůli tomu se jejich týmy potácí v dolní polovině tabulky.

Sidney Crosby, Pittsburgh Penguins

Není debat o tom, kdo je asi největším zklamáním této sezony. Každoroční aspirant na Art Ross Trophy se trápí, dalo by se říci nebývale, a s ním se trápí i celý Pittsburgh, který je v tabulce Východní konference až na 11. místě. Se ziskem 33 bodů ze 30 zápasů rozhodně nemůže být nikdo v Penguins spokojen a tým dokonce vyměnil trenéra, ale nedaří se, nedaří.

Crosby nebodoval ve třech po sobě jdoucích zápasech a celkově z 30 letošních zápasů vyšel naprázdno ze 17 duelů. Na kontě má v této sezoně 6 branek a 13 asistencí.

U Crosbyho je standardem, že když odehraje kompletní sezonu, nastřílí přes 30 gólů na zápas, ale letos to vypadá, že tímto tempem bude rád, když dá alespoň 20 branek a o titulu nejproduktivnějšího hráče sezony, který získal doposud dvakrát, nemůže být ani řeč.

Doposud v každé sezoně měl Crosby průměr přes bod na zápas a k této metě má nyní kanadská superhvězda asi stejně daleko jako k samotnému čelu produktivity. A to je u hráče, který pětkrát překonal hranici 100 kanadských bodů, velké zklamání.

Jakub Voráček, Philadelphia Flyers

I druhého hokejistu, jehož produktivita je velkým zklamáním, nalezneme na Východě. A, bohužel, týká se to českého hokejisty. Jakub Voráček před sezonou uzavřel dlouhodobý lukrativní kontrakt a jakoby ho toto vědomí začalo svazovat.

Philadelphia chtěla letos hrát o klidné pozice okolo šestého místa a místo toho paběrkuje na dvanácté příčce a nad vodou ji často drží spíš Michal Neuvirth a ne Kuba Voráček, od kterého se to očekávalo.

Ve třech po sobě jdoucích sezonách nastřílel český křídelník přes 20 branek a v minulé sezoně dosáhl na svůj dosavadní osobní rekord v počtu 81 kanadských bodů. Jenže jeho produktivita se vytratila. Problém není ani tak ve tvoření akcí, má na kontě 17 přihrávek, ale jeho střelba je, nutno říci, velmi špatná. Ve 31 zápasech dal pouze 2 góly, na které spotřeboval 90 střel. A nebýt posledního zápasu s Carolinou, v němž zaznamenal gól a dvě nahrávky, jeho konto by bylo ještě o tři body chudší.

Ryan Getzlaf, Anaheim Ducks

Pokud bychom však hledali hokejistu, jehož trápení má největší vliv na špatné výsledky týmu, pak bychom museli zvolit Ryana Getzlafa z Anaheimu. Útočník, který v uplynulých dvou sezonách zaznamenal 87 a 70 kanadských bodů, má letos ve 25 zápasech sice opticky výborných 18 bodů, ale z toho jednu jedinou vstřelenou branku.

Možná by si Getzlaf pozici v tomto triu nezasloužil a patřil by sem jiný hokejista, ale nebýt pětibodového utkání z konce listopadu, kdy nasbíral 5 asistencí, jeho konto by okamžitě ukazovalo mnohem horší čísla. Navíc ta jediná branka...

Ano, Anaheim se v současné chvíli musí spoléhat zejména na své největší opory, protože beznadějně poslední místo v Západní konferenci je doslova šokem pro všechny příznivce týmu. A jediná branka, kterou Getzlaf letos vsítil, je zkrátka ohromným zklamáním.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru