Menu

Winter Classic 2016: Důležité informace tohoto hokejového svátku.

| |

Čím jiným zahájit nový rok než velkolepou hokejovou událostí, že? Prvním zápasem roku 2016 bude již tradiční venkovní zápas Winter Classic. Ten se tentokráte odehraje v Bostonu, kde se domácí Bruins utkají se svým odvěkým rivalem, týmem Montreal Canadiens. Na zápas, který se odehraje pod otevřeným nebem, tentokráte na Gillette stadium ve Foxboro, kde sídlí tým NFL New England Patriots, už je všechno připraveno a organizátoři tak už jen touží po počasí, které by nebránilo akci v jejím hladkém průběhu.

Jako již tradičně není zápas NHL Winter Classic to jediné, co bude k vidění. Diváci mohou být přítomni i velkému množství doprovodných akcí. Zápas zde odehrají jednak legendy obou družstev a také ženské týmy v rámci vůbec prvního historického Outdoor Women's Classic. Hráči se mimo tréninků zúčastnili také bruslení s rodinami a dětmi, což si náramně užili, jak bylo vidět na sociálních sítích.

Dan Craig, hlavní koordinátor stavby hracího prostoru, si pochvaloval stav ledové plochy. "Led je v dobré kondici. Ve středu v noci ještě proběhne další čištění a ve čtvrtek bude vše připravené na trénink. Pak už uvidíme, co si pro nás matka příroda připraví na hrací den." Podle prognóz by však mělo být jasné a slunečné počasí, ideální pro pohodový zážitek z utkání. Dan Craig a jeho tým by tak mohli být klidnější než doposud, kdy se museli vypořádávat s větrem, deštěm, plískanicemi, sněhovými přeháňkami i výrazným poklesem teploty.

Oba týmy do zápasu nastoupí v retro dresech, které jsou inspirovány historickými etapami Bostonu a Montrealu. Brankáří nezapomínají doplnit dresy výzdobou své masky speciáně k této události. Pokud do zápasu nastoupí Tuukka Rask a Mike Condon, budou mít navíc oba golmani na helmě stejný motiv, respektive vyobrazení stejné legendy. Vybrali si totiž jednoho z nejlepších quarterbacků historie NFL, stále aktivního Toma Bradyho, který hraje právě za New England. U Raska by to jako u hráče Bostonu nebylo tak zvláštní, ovšem Condon je velkým fanouškem Patriots a tak po tomto motivu logicky sáhnul také. Obě přilby jsou vskutku krásně zpracované. Dnešní zápas by jste si rozhodně neměli nechat ujít, jelikož mezi Bostonem a Montrealem panuje asi největší rivalita týmů v NHL. Po 91 letech, se tato rivalita stěhuje pod otevřené nebe. Bude to jedinečný zážitek.

Důležité informace k zápasu Winter Classic

- Přímý přenos zápasu Winter Classic (Boston Bruins - Montreal Canadiens) začne 1.1.2016 v 19.00 našeho času a sledovat jej můžete na Nova Sport a Fandovi

- Přenos z Winter Classic 2016 uvidí více než 160 zemí světa.

- Americkou hymnu zazpívá vítěz deváté řady talentové soutěže "The Voice", Jordan Smith spolu s muzikanty z Boston Pop's.

- Kanadskou hymnu zahraje a zazpívá kapela Simple Plan pocházející z Montrealu. Na pódium se vrátí v druhé přestávce a odehraje svůj set.

- Po hymnách nad Gillette Stadium proletí 143. Airlift Squadron of the Rhode Island Air International Guard a zahájí tak oficiálně Winter Classic 2016. Nad stadionem by měl proletět model C-130j.

- Mínus 7,3 stupňů celsia by měla být nejnižší možná teplota pro páteční den. Ideální podmínky pro hokej :)

- Jedná se o 732. zápas mezi Bostonem a Montrealem v základní části, což je nejvíce v historii NHL.

- Jedná se o 909. zápas mezi Bostonem a Montrealem, včetně play off, což je nejvíce v historii NHL.

- Domácí Boston Bruins se bude muset v tomto zápase obejít bez hráčů: Brad Marchand (suspendován), David Pastrňák (po zranění, člen reprezentačního týmu na MSJ), David Krejčí, Chris Kelly, Joonas Kemppainen (zranění)

- Montreal Canadiens se bude muset v tomto zápase obejít bez hráčů: Carey Price, Tom Gilbert (zranění)

- Do týmu Habs by se měl po zranění vrátit Brendan Gallagher. Ze sestavy by tak vyřadil Svena Andrighetta.

- 69 tisíc lidí uvidí zápas přímo na stadionu.

- 2000 liber (cca 907 kg) italských klobás spořádají návštěvníci letošního Winter Classic.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru