Menu

Sprint Cup: Denny Hamlin využil na konci závodu chyb soupeřů a dojel si pro vítězství ve Watkins Glenu

| |

Dvaadvacátý závod nejvyšší série Sprint Cup se konal na klasické trati Watkins Glen International. Tento okruh prošel velkými změnami a to hlavně zcela novým povrchem. Jezdci se už na tomto novém povrchu proháněli při oficiálních testech. Samotný závod byl vypsán na 90 kol. Název byl Cheez-It 355 at the Glen. Na tento závod se určitě těšil AJ Allmendinger, který zde v roce 2014 zvítězil.

Kvalifikaci však ukořistil Carl Edwards, který tak získal obě pole z klasických tratí letos. V první řadě ho doplnil Kyle Larson, který stále vyhlíží první vítězství. Druhou řadu obsadili Tony Stewart a Matt Kenseth. Hned za nimi bylo duo jezdců týmu Joe Gibbs Racing Kyle Busch a Denny Hamlin. Následovali vítěz loňského závodu Joey Logano a Ryan Newman. Až v páte řadě byl AJ Allmendinger. Společně s ním tam byl Jamie McMurray. Velmi dobře zajel Michael McDowell, který si vyjel jedenácté místo na startu, hned vedle Brada Keselowského. Následoval Jimmie Johnson a Martin Truex Jr., který nebyl nadšený, jelikož ho při ostrém kole zbrzdil Stenhouse Jr.

Carl Edwards měl excelentní start, nikomu nedal šanci a to znamenalo, že jako první vyjížděl z prvních zatáček. Kyle Larson si uhlídal druhou pozici, která mu patřila na startu. Třetí jel Kenseth a čtvrtý Kyle Busch. Stewart totiž malinko zaspal a to ihned znamenalo ztrátu pozic. Velmi agresivní byl v prvních kolech Logano, který si dělal zálusk na vítězství. Letos opět zvítězil v nižší sérii Xfinity.

Už v 6. kole se dostal do problémů Austin Dillon, kterého poslal do smyku Jeff Gordon. Malinká chvilka nepozornosti v případě Jeffa znamenala poměrně velké požkození na jeho voze. Nicméně pokračoval dále. Stejně tak Dillon, ovšem nabral velkou ztrátu. Ve 14. kole byla poprvé vyvěšena žlutá vlajka. Důvodem byl nepořádek v páté zatáčce. Carl Edwards nezamířil do boxů a to znamenalo, že si vedení ponechal.

Edwards si vedení udržel i po následném restartu. Jenomže ve 26. kole musel vedení přepustit Truexovi Jr. Na řadě totiž byly zastávky u mechaniků. Velké problémy měl na pit road Jimmie Johnson, který obdržel hned dvě penalizace a rázem z toho byla kolová ztráta. Truex Jr. se ve vedení moc neohřál, konkrétně jedno kolo. Do vedení se na 7 kol dostal Joey Logano. Bylo jasné, že byly k vidění strategické bitvy.

Poté, co Logano zamířil ke svým mechanikům se do vedení dostala jediná žena startovního pole Danica Patrick. Během jejího kroužení na prvním místě se objevila informace, že Truex Jr. obdržel také penalizaci za rychlost v boxech. Ve 44. kole se i Danica Patrick vydala konečně na pit road po jedenácti kolech ve vedení. Do čela se dostal Kyle Busch. Následoval ho Brad Keselowski z týmu Penske. Startovní pole bylo velmi roztrhané. Nutno podotknout, že Jimmie Johnson se dostal opět do kola co leader Kyle Busch. Ve 49. kole byla opět vyvěšena žlutá vlajka. Důvodem byl nepořádek na pit road.

Do vedení se dostal Joey Logano, který zůstal jako jeden z mála na trati. Své vedení mu ovšem moc dlouho nevydrželo, jelikož ho po restartu překonal Brad Keselowski. V 54. kole Ricky Stenhouse Jr. nezvládl svůj vůz při výjezdu ze zatáčky a to mělo za následek velkou kolizi. Do nehody se ještě zapletli Austin Dillon, Jimmie Johnson, Greg Biffle. Pro Johnsona, Stenhouse Jr. a Biffleho závod skončil. Po této nehodě se dokonce objevila red flag, která na pár minut zastavila závod.

Keselowski si pohlídal následující restart a udržel si vedení. Jenomže v tom samém kole se stala další větší nehoda. Do nehody se zapletli: Clint Bowyer, Carl Edwards, David Ragan a Alex Kennedy. Všichni pokračovali v závodě, sice s malým požkozením, ale stálo bylo o co jet. Brad Keselowski si ani při dalším restartu nenechal vzít své první místo. Na zadním spoileru měl nalepeného Kyla Busche. Keselowski a mnoho dalších jezdců už plánovalo dojet s palivem až do konce. Mohli jsme tak slyšet od spotterů, ať šetří palivo co to půjde.

V 66. kole opět zavlála žlutá vlajka. Důvodem byl opět nepořádek na trati. Tato caution velice pomohla většině jezdcům s palivem. Během caution totiž mohli pošetřit hodně paliva. Do boxů se tak vydali pouze jezdci z konce startovního pole. Brad Keselowski nedal šanci nikomu ani při dalším restartu a pohlídal si vedení. Změna nastala na druhém místě, na které se dostal Denny Hamlin. Kyle Busch spadl se svou Toyotou na místo třetí. Kupředu se dostával i Logano, který se také během závodu nevyhnul penalizaci v boxech.

V 78. kole odstavil Alex Kennedy svůj vůz před první zatáčkou a to znamenalo další vyvěšení žluté vlajky. Následoval další restart a byl to znovu Keselowski, který hrál hlavní roli. Keselowski i Kyle Busch ve vzájemném souboji byli v první zatáčce širocí, a to znamenalo, že do vedení se dostal Hamlin. Kyle Busch se propadl až na páté místo a do rádia si velice stěžoval. Smyk Newmana v první zatáčce zapřičinil další caution.

Ani následující restart neproběhl v pořádku. Hamlin si své první místo udržel, ovšem za ním se to mlelo. Kyle Busch a Keselowski šli opět velice pozdě na brzdy a to znamenalo, že byli opět širocí. Opět se o pár pozic propadli a Kyle Busch si dokonce párkrát zanadával do rádia. To hlavní se událo o pár zatáčce dál. Chris Buescher dostal se svým vozem smyk a to vyvolalo řetězovou reakci. Harvick šel také do smyku a přímo do jeho kapoty si to namířil vůz Ragana. Pro všechny tři závod skončil. Byla vyvěšena další red flag, která ovšem trvala pár minut. Na jezdce čekaly už pouze čtyři kola závodění.

Denny Hamlin si restart bez problémů pohlídal. Za ním se vydal Martin Truex Jr. Třetí byl Logano a čtvrtý Keselowski. Mezitím se na osmé místo propadl Kyle Busch, který doplatil na opotřebené pneumatiky ze souboje s Keselowskim. Hamlin se vydal již do posledního kola. Truex Jr. se přibližoval. Mezitím se na třetí místo dostal Keselowski. Všechno vyvrcholilo v poslední zatáčce. Keselowski šťouchl do Truexe Jr. a ten dostal smyk. Následně AJ Allmendinger také postrčil Kyla Larsona, který se ještě setkal se zdí. Nicméně Denny Hamlin si dojel pro své druhé letošní vítězství. Bylo to jeho první vítězství ve Watkins Glenu.

Druhý skončil Joey Logano, kterého následoval třetí Brad Keselowski. Na pěkném čtvrtém místě skončil AJ Allmendinger, který se po závodě omluvil Larsonovi za kontakt v poslední zatáčce. Pátý skončil Tony Stewart, šestý Kyle Busch, sedmý Martin Truex Jr., osmý Jamie McMurray, devátý Trevor Bayne a desátý Matt Kenseth. Souboj Keselowski - Truex Jr. měl dohru po závodě. Truex Jr. nebyl evidentně nadšený, což naznačil tím, že zhruba dvakrát najel do Keselowského. Následně se šel Keselowski Truexovi Jr. omluvit. Truex Jr. omluvu příjmul.

Průběžné pořadí po závodě Cheez-It 355 at the Glen, Watkins Glen

1. #2 Brad Keselowski - 727 bodů

2. #4 Kevin Harvick - 718 bodů

3. #41 Kurt Busch - 689 bodů

4. #18 Kyle Busch - 670 bodů

5. #19 Carl Edwards - 653 bodů

6. #22 Joey Logano - 652 bodů

7. #11 Denny Hamlin - 620 bodů

8. #78 Martin Truex Jr. - 612 bodů

9. #20 Matt Kenseth - 600 bodů

10. #48 Jimmie Johnson - 578 bodů

 

Chase pořadí po závodě závodě Cheez-It 355 at the Glen, Watkins Glen

1. #2 Brad Keselowski - 4 vítězství (727 bodů)

2. #18 Kyle Busch - 4 vítězství (670 bodů)

3. #19 Carl Edwards - 2 vítězství (653 bodů)

4. #11 Denny Hamlin - 2 vítězství (620 bodů)

5. #20 Matt Kenseth - 2 vítězství (600 bodů)

6. #48 Jimmie Johnson - 2 vítězství (578 bodů)

7. #4 Kevin Harvick - 1 vítězství (718 bodů)

8. #41 Kurt Busch - 1 vítězství (689 bodů)

9. #22 Joey Logano - 1 vítězství (652 bodů)

10. #78 Martin Truex Jr. - 1 vítězství (612 bodů)

11. #14 Tony Stewart - 1 vítězství (389 bodů)

12. #31 Ryan Newman - 0 vítězství (562 bodů)

13. #24 Chase Elliott - 0 vítězství (561 bodů)

14. #3 Austin Dillon - 0 vítězství (559 bodů)

15. #1 Jamie McMurray - 0 vítězství (550 bodů)

16. #42 Kyle Larson - 0 vítězství (520 bodů)   Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru