Menu

Sprint Cup: Kevin Harvick využil v Bristolu problémů favoritů a po několika závodech zažil opět pocit vítězství

| |

Počet závodů do začátku vyřazovacích bojů se krátí. Na programu byl závod v Bristolu pod názvem Bass Pro Shops NRA Night Race. Původně se měl konat brzy v neděli ráno (u nás), jenomže z důvodu špatného počasí tomu tak nebylo. V neděli se stihlo ujet pouze 38 kol. Jezdci si tak museli počkat na pondělí. Ani v pondělí nebylo počadí ideální, nicméně závod byl následně o pár hodin později odstartován. Na jezdce tak čekalo masivních 500 kol. Tyto noční závody v Bristolu svědčí Joeymu Loganovi, který zde zvítězil v letech 2014 a 2015.

V kvalifikaci to byla ovšem opět dominance značky Toyoty. Carl Edwards byl ze všech nejrychlejší a připsal si již páté letošní pole. V první řadě ho doplnil jeho kolega Denny Hamlin. Druhou řadu tvořili Kyle Busch a Ryan Blaney, ten jediný dokázal rozdělit jezdce týmu Joe Gibbs Racing. Třetí řada patřila dvojici Matt Kenseth a Chase Elliott. Velmi dobrou kvalifikaci zajel Chris Buescher, který se do závodu rozjížděl z dvanáctého místa. Před sebou měl Jeffa Gordona a dvojici jezdců týmu Penske. Naopak Kevinu Harvickovi do smíchu moc nebylo, vyjel si čtyřiadvacáté místo.

Start se vůbec nepovedl Edwardsovi, kterého ihned překonal Denny Hamlin a ujal se vedení. Souboj Hamlina s Edwardsem sledoval třetí Kyle Busch a čtvrtý Ryan Blaney. Kupředu se tlačili i další hvězdá jména jako Jeff Gordon, Joey Logano, Brad Keselowski, Kevin Harvick nebo také Jimmie Johnson. Po osmi kolech ve vedení vystřídal Hamlina Elliott, kterého o čtrnáct kol později překonal Kyle Busch. A byl to právě Kyle Busch, který se nacházel ve vedení, když na ovál začaly padat kapky deště. Jezdci zajeli na pit road a bylo více jak jasné, že se závod dokončí v pondělí.

V pondělí jsme se tak dočkali ,,druhého startu", který si bez problémů pohlídal Kyle Busch. Za něj se protáhl jeho týmový kolega Denny Hamlin následován Elliottem. Velmi se trápil Jimmie Johnson, který jezdil až ve třetí desítce. V 87. kole jsme viděli první pondělní caution. Jednalo se o tzv. competition. Jezdci se vydali na pit road. Nejrychlejší byl Kyle Busch, ale byl to Brian Scott, kdo vedl startovní pole při restartu (nezajel do boxů). Toho po pěti kolech překonal Ryan Newman a ujal se vedení. Ihned se za ním vydal Kyle Busch na značně čerstvějších pneumatikách. 

Ve 102. kole si vzal Kyle Busch své vedení zpět. Jediný kdo mu stačil v jeho zběsilém tempu byl Carl Edwards. Ten se k němupomaličku přibližoval. Velmi dobrý progres zaznamenal Kevin Harvick, který už byl v první desítce. Když už se začalo schylovat k souboji mezi Buschem a Edwardsem, byla vyvěšena žlutá vlajka. Regan Smith opřel svůj vůz do zdi. Jezdci se tak opět vydali na pit road. Nejrychleji to zvládl Carl Edwards, který se dostal do vedení. Druhý byl Kyle Busch.

Restart se Edwardsovi povedl, ale Kyle Busch byl těsně za jeho zadním spoilerem. Mezitím hlásil Jimmie Johnson do vysílačky, že má problém s posilovačem řízení. Tento problém přišel opravdu nevhod, jelikož Johnson už byl těsně za první desítkou. Velmi dobře jezdil Ryan Blaney, který byl třetí. Daleko nebyl ani Kevin Harvick. Ve 228. kole si Kyle Busch našel cestičku před Edwardse a opět se ujal vedení. O pár kol později byla opět vyvěšena žlutá vlajka. Důvodem byl nepořádek na trati. Jezdci tak opět zamířili na pit road. 

Mechanici Kyla Busche si to tentokrát v boxech pohlídali. Ovšem na druhé místo se dostal Kevin Harvick, který měl rychlost na to, překonat vedoucího Busche. A byli to právě tito dva jezdci, kteří si rozdávali o vedení. Ve 286. kole se do vedení definitivně dostal Harvick. Na Kyla si začal pomalu vytvářet náskok. Tohle všechno ale zníčila další caution, kterou ve 309. kole zapříčinil smyk Kyla Larsona. Ukázalo se, že za smyk Larsona mohl Kurt Busch, který ho zezadu popostrčil. Jezdci se tak tradičně opět podívali na pit road. Kyle Busch dokázal porazit Harvicka a vzal si vedení zpět.

Kyle Busch následující restart zvládl velmi dobře, jenomže do vysílačky hlásil, že má požkozený zadní tlumič. A to byl určitě problém. Zápletka byla na světě, dominující jezdec má problémy. Kevin Harvick o tomhle moc dobře věděl a Busche začal stahovat. Ve 348. kole se kolem něj prohnal a ujal se vedení. Ve 359. kole to vše vygradovalo. Kyle Busch dostal v první zatáčce smyk a následně do nej narazil Justin Allgaier ve voze číslo 46. Do incidentu se ještě přimotali Martin Truex Jr. a Kyle Larson. Pro Kyla to byl konec v závodě.

Následný restart byl velmi chaotický. Na špici bojovala trojice jezdců: Kurt Busch, Joey Logano a Brad Keselowski. Ve 374. kole dostal Kurt Busch menší smyk při výjezdu ze zatáčky. Následně do nej narazil Brad Keselowski a následovala řetězová reakce. Do nehody se zapojil i Ryan Blaney, který se nedokázal vyhnout Mattu Kensethovi. Pro oba závod skončil. To ale nebylo všechno. Například Jimmie Johnson se neskutečně vyhnul Kurtu Buschovi. Jeho zadní část u jeho Chevroletu byla mírně poškozená, ale nebylo to nic vážného.

Do vedení se tak dostal rázem Joey Logano následován Kevinem Harvickem. Tuto dvojici sledoval třetí Jimmie Johnson. Velmi dobře jel Austin Dillon nebo také Chris Buescher. Kevin Harvick byl rychlejší než Logano a to se také ukázalo ve 404. kole, kdy Harvick překonal Logana. Pořadí tedy bylo následující: 1. Harvick, 2. Logano, 3. Johnson, 4. Dillon a 5. Buescher. Ve 417. kole byla vyvěšena další žlutá vlajka. Důvodem byl nepořádek na trati. Jezdci se tak vydali na pit road. Nejrychlejší byl Harvick, ale opět to nebyl on, kdo restartoval první.

Byl to Denny Hamlin. Hamlin zvolil agresivnější startegii co se týče pneumatik, jelikož si nechal dát pouze dvě čerstvé. Harvick a zbytek startovního pole si nechali dát čtyři čerstvé pneumatiky. Hamlin se ve vedení udržel jedenáct kol, poté se propadl za vedoucího Harvicka. Ve 435. kole zavlála opět žlutá vlajka. Nad oválem se začala stahovat mračna. Následně začalo pršet, ale šlo jen o krátkou přeháňku, takže jezdci za pár minut pokračovali dále. 

Posledních pedasát kol se už dojelo v klidu. Kevin Harvick ujel jak Hamlinovi, tak všem ostatním konkurentům. Do cíle přijel s náskokem necelých dvou sekund na druhého Rickyho Stenhouse Jr., který měl skvělý závěr závodu. Třetí skončil Denny Hamlin, čtvrtý Austin Dillon, pátý Chris Buescher. Ten prožil další skvělý víkend a díky tomuto bodovému přísunu se momentálně nachází v Chase. V posledních kolech o šestou pozici bojovala dvojice Edwards - Johnson a nakonec v tomto pořadí dojeli i do cíle. Do první desítky se ještě vešli: 8. McMurray, 9. Allmendinger a 10. Logano.

Pro Harvicka to bylo jeho druhé letošní vítězství. Zde v Bristolu se mu před tímto vítězství podařilo vyhrát pouze jednou a to sice v roce 2005. Celkově v jeho kariéře se jedná o jeho již 33. vítězství. Vítězné oslavy si užil společně se Stewartem, pro kterého je to jeho poslední sezóna.

Průběžné pořadí po závodě Bass Pro Shops NRA Night Race, Bristol

1. #4 Kevin Harvick - 762 bodů (2 vítězství)

2. #2 Brad Keselowski - 735 bodů (4 vítězství)

3. #41 Kurt Busch - 692 bodů (1 vítězství)

4. #19 Carl Edwards - 689 bodů (2 vítězství)

5. #22 Joey Logano - 684 bodů (1 vítězství)

6. #18 Kyle Busch - 674 bodů (4 vítězství)

7. #11 Denny Hamlin - 659 bodů (2 vítězství)

8. #78 Martin Truex Jr. - 630 bodů (1 vítězství)

9. #48 Jimmie Johnson - 612 bodů (2 vítězství)

10. #20 Matt Kenseth - 604 bodů (2 vítězství) 

 

 

 Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru