Menu

Sprint Cup: Matt Kenseth zaskočil v závěru všechny soupeře a dojel si pro další vítězství zde v Loudonu

| |

Letošní sezóna se nám tímto závodem přehoupla do své druhé poloviny. Devatenáctý závod sezóny se konal v New Hampshire. Velmi podobně zněl i název závodu: New Hampshire 301. Jak už je z názvu patrné, na jezdce čekalo dlouhých a nekonečných 301 kol. Loni tento závod vyhrál Kyle Busch, který sváděl boje s Bradem Keselowskim. Ještě před startem bylo jasné, že do závodu nenastoupí Dale Earnhardt Jr. Do jeho vozu se tak posadil Alex Bowman. Jak si vedl?

V kvalifikaci byl nejrychlejší Jimmie Johnson, což bylo trochu překvapující. Ve třetí části předvedl naprosto skvělé kolo a porazil všechny. Velmi těsně za ním skončil Kyle Busch. Druhá řada patřila dvojici Martin Truex Jr. a Kurt Busch. Truex Jr. si chtěl spravit chuť po nepovedeném závodě v Kentucky. Třetí řadu obsadili Denny Hamlin a Joey Logano. Hned za nimi byli Chase Elliott a Kevin Harvick. A z první desítky se ještě rozjížděli Brad Keselowski a AJ Allmendinger.

Start se nejlépe povedl vedoucímu Johnsonovi, který si pohlídal vedení. Jenomže vítěz z loňské sezóny Kyle Busch mu nedal vydechnout a už ve druhém kole překonal šestinásobného šampiona a ujal se vedení. Dobře odstartoval Kurt Busch, který se protlačil před Truexe Jr., ten spadl na čtvrté místo. Dobré tempo měl Kevin Harvick, který pomalu ale jistě postupoval kupředu. Zajímavé bylo t aké sledovat, kdo bude nejlepším nováčkem závodu, protože Blaney i Elliott zatím ukazují, že talent rozhodně mají.

Ve 35. kole bylo poprvé máváno žlutou vlajkou. Šlo o tzv. competition caution, o které jezdci dávno před závodem ví. Celá smečka jezdců se tedy vydala na pit road. Možnost vrátit se zpět do lead lapu dostal Regan Smith se svým Chevroletem. Pit stop nejrychleji zvládla posádka Kyla Busche, takže si své vedení udržel. Naopak Kevin Harvick nemohl být spokojen. Do boxů zajížděl z třetí pozice, ale vyjel až na jedenáctém místě. Důvodem byl pomalý pit stop. Následovala poklidná část závodu. Pořadí se ustálilo, vedl Kyle Busch, za ním kroužil Martin Truex Jr.

Martin Truex Jr. se na Kyla Busche postupně dotahoval a v 89. kole také zaútočil. A nutno říct, že úspěšně. Třetí, s větší ztrátou za nimi, kroužil Kurt Busch následován svým kolegou Kevinem Harvickem. Dobré tempo měl Chase Elliott, který se stále držel v první desítce. Za zády měl Jimmieho Johnsona. Ve 101. kole zavlála podruhé žlutá vlajka. Tentokrát byl důvodem smyk Chrise Bueschera. Možnost vrátit se do lead lapu dostal tentokrát Matt DiBenedetto, který velmi překvapil v kvalifikaci, kde si vyjel šestnácté místo. Jezdci se opět vydali na pit road. Martin Truex Jr. si vedení udržel. Naopak Harvick měl opět pomalý pit stop a opět se propadl v pořadí.

Ihned po restartu začala ujíždět dvojice Martin Truex Jr. a Kyle Busch. Ti se ukazovali opravdu v dobré formě. Naopak špatný závod si prožíval Joey Logano, který nebyl spokojen s nastavením svého vozu a spíše se propadal. Dokonce jezdil až ve druhé desítce. Kyle postupně začal zrychlovat a pomalu ale jistě se dotahoval na Truexe Jr. Ten před sebou měl vozy o kolo zpět, což mu také moc nepomohlo. Ve 172. kole opět převzal vedení Kyle Busch. Zhruba o deset kol později začaly první green pit stopy. Během nich se ve vedení vystřídali Martin Truex Jr. a Brad Keselowski.

Po pit stopech se do vedení opět dostal Kyle Busch následován Martin Truexem Jr. Ve 220. kole byla k vidění další caution. Důvodem byl nepořádek ve třetí zatáčce. Tímto bylo ukončena dlouhá zelená fáze, která čítala dlouhých 111 kol. Do vedení se opět dostal Martin Truex Jr., který si dělal zálusk na vítězství. Po restartu s ním ale sváděl souboje Matt Kenseth. Zpočátku to Truex Jr. ustál, ale ve 258. kole se Kenseth dostal do vedení. O sedm kol podzěji byla vyvěšena žlutá vlajka, opět kvůli nepořádku na trati. Všichni kromě Dennyho Hamlina zajeli do boxů. Během pit stopů se objevily problémy u Truexe Jr., který měl problém s řazením. A byl to právě Truex Jr. který způsobil strkanici po restartu a vygradovalo to defektem Elliotta a Bowmana, kteří v první zatáčce kolidovali se zdí.

Ani následující restart neproběhl v poklidu. Tentokrát spolu kolidovali Brad Keselowski, Joey Logano a Kurt Busch. Krátce po tomto kontaktu se ještě pokračovalo, ale potí pneumatika Kurta Busche nevydržela a praskla. Další caution tak byla na světě. Ve vedení se stále držel Matt Kenseth, který při minulém restartu pokořil Dennyho Hamlina, který jel jinou strategii. Další restart opět nebyl v pořádku. Velké strkanice v první zatáčce znamenaly kontakt mezi vozy Carla Edwardse, Ryana Newmana a Kyla Larsona, který se dostal do smyku. Následovala další caution. Někteří jezdci ze zadních pozic se ještě vydali na pit road, například pole man Jimmie Johnson, který doplatil při minulé caution na špatný pit stop. Zbývalo posledních pár kol.

Matt Kenseth nenechal nikoho na pochybách a své vedení si udržel. Druhý skončil Tony Stewart, který ještě stihl překonat Joeyho Logana. Na toho se také tlačil čtvrtý Kevin Harvick, ale nakonec ho nezdolal. Na velmi solidním pátém místě skončil Greg Biffle. Šesté místo patřilo McMurraymu, sedmý byl Ryan Newman. Až jako osmý skončil loňský vítěz Kyle Busch, který ještě před koncem měl menší kontakt s Gregem Bifflem. Devátý skončil Denny Hamlin a kompletní deístku uzavřel Ricky Stenhouse Jr. Nejvíce kol vedl Kyle Busch - 133, Martin Truex Jr. - 123. Pro Kensetha to bylo jeho 38. vítězství v kariéře a 3. zde v Loudonu. Právě Kenseth oslaví za tři závody jubilejní 600. start ve Sprint Cupu.

Průběžné pořadí po závodě New Hampshire 301, New Hampshire

1. #4 Kevin Harvick - 636 bodů (1 vítězství)

2. #2 Brad Keselowski - 622 bodů (4 vítězství)

3. #41 Kurt Busch - 602 bodů (1 vítězství)

4. #19 Carl Edwards - 587 bodů (2 vítězství)

5. #22 Joey Logano - 571 bodů (1 vítězství)

6. #18 Kyle Busch - 556 bodů (3 vítězství)

7. #78 Martin Truex Jr. - 540 bodů (1 vítězství)

8. #20 Matt Kenseth - 521 bodů (2 vítězství)

9. #48 Jimmie Johnson - 514 bodů (2 vítězství)

10. #11 Denny Hamlin - 505 bodů (1 vítězství)

 

  Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru