Menu

Sprint Cup: Vyřazovací boje začal nejlépe Martin Truex Jr., který zvítězil v Chicagolandu a zajistil si postup do dalších bojů

| |

Sedmadvacátý závod se konal na oválu v Chicagolandu a speciální byl hlavně pro šestnáctku jezdců, kteří se probojovali do vyřazovacích bojů. Překvapením byli Tony Stewart a Chris Buescher, který zvítězil ve zkráceném závodě v Poconu. Již teď se dá předpovědět, že s postupem do dalších bojů to bude mít velmi těžké a je to téměř nereálné. Na jezdce čekalo dlouhých 267 kol. Závod nesl název Teenage Mutant Ninja Turtles 400.

Kvalifikace se z důvodu špatného počasé nekonala a to znamenalo, že jezdci se seřadili podle bodů vlastníků. Prvních šestnáct míst obsadili jezdci, kteří se probojovali do vyřazovacích bojů. Pole tedy získal Kyle Busch, kterého v první řadě doplnil Brad Keselowski. Druhou řadu obsadili loňský vítěz Denny Hamlin a Kevin Harvick. Ve třetí řadě startovali Carl Edwards a Martin Truex Jr. Hned za nimi byli Matt Kenseth a Jimmie Johnson. První desítku uzavírali Joey Logano a Kyle Larson.

Ještě před startem na konec startovního pole putovali Kevin Harvick a Kyle Larson. Důvodem byly nepovolené úpravy na voze číslo 4 a Larson měnil převodovku. Samotný start nejlépe zvládl Kyle Busch, který si podržel své první místo. Druhý byl Keselowski a třetí Hamlin. Velmi dobře vyrazili jezdci týmu Hendrick Motorsports Jimmie Johnson a Chase Elliott. Naopak před Harvickem a Larsonem bylo ještě mnoho práce.

Postupně se na druhé místo propracoval Martin Truex Jr., který vypadal velmi silně. Následně začal stahovat i vedoucího Kyla Busche a v 21. kole ho také zdolal a dostal se do vedení. Mezitím se do první pětky pomalu posouvali Jimmie Johnson a Chase Elliott. Navíc, čím více se blížily první zastávky v boxech, tím rychleji stahovali čelo závodu. Zhruba okolo 50. kola se první jezdci začali vydávat na pit road pro čerstvé pneumatiky a doplnění paliva. 

Jenomže zatoulaná pneumatika z týmu Arica Almiroly měla na svědomí první vyvěšení žluté vlajky. Přesně v tu chvíli stavěli Jimmie Johnson a Kevin Harvick. Johnson jen těsně stihnul projet cílovou páskou dříve než leader a udržel se v lead lapu. Naopak Harvick spadl do kolové ztráty. Jednalo se o klíčový moment v závodě. Poté co se i ostatní vydali na pit road, do vedení se dostal Jimmie Johnson. Následující restart se povedl šestinásobnému šampionovi na jedničku a vedení si udržel. Navíc svůj náskok postupně navyšoval.

Jimmie Johnson vypadal ve velmi dobré formě a svůj náskok pouze zvyšoval. Na druhé místo za něj se pomalu propracovával Chase Elliott. Třetí jezdil Keselowski a čtvrtý Martin Truex Jr. Kevin Harvick mezitím sváděl marný boj o vrácení se do lead lapu. V 89. kole postihl Martina Truexe Jr. defekt pnematiky a on se nedobrovolně musel vydat na pit road. Krátce po 100. kole se do boxů vydal jak Jimmie Johnson, tak také Chase Elliott. Pořadí se ovšem nezměnilo, ovšem Elliott ke konci svého stintu Johnsona stahoval. Do vedení se na chvilku podíval Keselowski.

Ve 121. kole teprve podruhé v závodě zavlála žlutá vlajka. Brian Scott nezvládl svůj vůz při výjezdu ze čtvrté zatáčky a poslal svůj Ford do smyku. To byla velmi špatná zpráva pro Kevina Harvicka, jelikož na pozici Lucky Dog se nacházel Martin Truex Jr. Takže Harvick si musel počkat na nějakou další šanci. Po zastávkách v boxech si vedení udržel Jimmie Johnson následován Elliottem. V druhé řadě restartovali Hamlin a Keselowski. Johnson nedal Elliottovi šanci a své vedení si udržel. Tato dvojice opět začala mírně ujíždět svým konkurentům.

Konec závoduse blížil velmi rychle, na jezdce už čekalo pouze sto kol. Zhruba okolo 170. kola začaly opět zastávky v boxech pod zelenou vlajkou. A i tentokrát šlo o klíčový moment v závodě. Johnson se vydal na pit road společně s Elliottem v zádech. Po vyjetí z boxů se vrátil před ním, jenomže následně obdržel zprávu, že překročil rychlost v boxech a to bylo pro Johnsona smrtelné. Svou frustraci dával najevo v komunikaci s Knausem. Do vedení se tak dostal mladíček Chase Elliott. Ve 193. kole byla opět vyvěšena žlutá vlajka. Důvodem byl nepořádek na trati.

Elliott měl dobré tempo. Po vyhraném restartu mu stouplo sebevědomí a uháněl za prvním vítězstvím v kariéře. Ale cesta byla ještě dlouhá. Zhruba okolo 230. kola se jezdci postupně začali vydávat na pit road. O palivo se tak už nemuseli do konce závodu starat. Chase Elliott se vrátil ve 249. kole zpět do vedení s náskokem dvou sekund na Keselowského. Právě před jezdce týmu Penske se prohnal Truex Jr. Postupně Elliotta stáhl na rozdíl jedné sekundy, ale poté opět začal ztrácet. Už zbývaly pouze tři kola. Všichni už doufali ve vítězství Elliotta, ovšem najedou byla vyvěšena caution. McDowell měl defekt. Do boxů nezajeli: Blaney, Kahne a Edwards.

Na řadě byl overtime finiš. Jezdci měli před sebou poslední dvě kola. Restart nejlépe zvládl Martin Truex Jr., který se ihned dostal na druhé místo a na protilehlé rovince zdolal i Blaneyho a dostal se do vedení. Joey Logano a Chase Elliott stahovali marně, Martin Truex Jr. zvítězil a zajistil si postup do dalšího vyřazovacího kola. Bylo to jeho 3. letošní vítězství (Charlotte, Darlington, Chicagoland). Druhý skončil Joey Logano, třetí Chase Elliott, čtvrtý Ryan Blaney, pátý Brad Keselowski, šestý Denny Hamlin, sedmý Kasey Kahne, osmý Kyle Busch, devátý Matt Kenseth a desátý Alex Bowman. Až dvanácté místo zbylo na Johnsona, který vedl nejvíce kol ze všech - 118.

Průběžné pořadí po závodě Teenage Mutant Ninja Turtles 400, Chicagoland

1. #78 Martin Truex Jr. - 2050 bodů

2. #2 Brad Keselowski - 2049 bodů

3. #18 Kyle Busch - 2046 bodů

4. #11 Denny Hamlin - 2045 bodů

5. #22 Joey Logano - 2043 bodů

6. #24 Chase Elliott - 2039 bodů

7. #20 Matt Kenseth - 2038 bodů

8. #48 Jimmie Johnson - 2037 bodů (nejspíše obdrží penalizaci 10 bodů za to, že neprošel inspekcí)

9. #19 Carl Edwards - 2032 bodů

10. #41 Kurt Busch - 2031 bodů

11. #1 Jamie McMurray - 2030 bodů

12. #14 Tony Stewart - 2028 bodů

13. #4 Kevin Harvick - 2027 bodů

13. #3 Austin Dillon - 2027 bodů

15. #42 Kyle Larson - 2026 bodů

16. #34 Chris Buescher - 2016 bodů 

Příští závod nás čeká na oválu v New Hampshire. Minulý závod zde vyhrál Matt Kenseth, tak uvidíme, zda se mu to podaří znovu. Tentokrát je to ještě důležitější, jelikož jsme ve vyřazovacích bojích! 

 

 

 

 Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru