Menu

Amerika hltala dětský baseball: Turnaj Little League World Series zastínil i MLB

| |

Na unikátním baseballovém turnaji Little League World Series (LLWS), pořádaném v městečku South Williamsport (Pensylvánie), se scházejí malí hráči z celého světa. Sportovní svátek, jenž je určen dětem ve věku od 11 do 13 let, se koná pravidelně každý srpen již od r. 1947, a ve Státech má obrovský zvuk.

"Potkali jsme třeba paní s holčičkou, které přijely 50 mil, protože dcera chtěla Elišku (česká hráčka – pozn. USAsports) vidět naživo a vyfotit se s ní. Byla totiž první dívkou na turnaji po čtyřech letech," líčil pro idnes.cz jeden z trenérů jihomoravského výběru, který se turnaje loni zúčastnil.

Stanice ESPN a ABC, které letos utkání živě přenášely, hlásí dokonce rekordní čísla. Sobotní zápas Illinois/Nevada o titul amerického šampióna zhlédlo na ABC 5.2 mil. diváků, což je pro LLWS nejvyšší hodnota od r. 2002. Utkání vygenerovalo ve státech, jež měly v tomto finále své vyslance, skvělé ratingy – v Las Vegas naladilo TV na dětský baseball 16.8 % domácností, v Chicagu pak 13.4 %.

Nevadský celek mladých baseballových hvězd

Bodovalo také středeční klání Las Vegas/Philadelphia, které atakovalo hranici 5 mil. diváků, a stalo se tak nejsledovanějším přenosem LLWS v historii ESPN.

Pro srovnání, utkání MLB z předminulé neděle Athletics/Braves vidělo na téže stanici 1.4 mil. fanoušků. Čísla z LLWS válcují i hodnoty, kterých dosahují zápasy regulérní sezóny NBA.

Utkání naživo pravidelně sledovaly tisíce fanoušků

Láska k baseballu má u Američanů své slabiny, pevné pouto k tomuto sportu ale, jak bylo minulý týden dobře vidno, v zemi Yankeeů stále přetrvává.

Rubrika Ratings report vás nechává pravidelně nahlížet do zákulisí sportovního diváctví v Severní Americe. Sledujte USAsports na sociálních sítích (Facebook, Twitter) a buďte v obraze. Vtáhneme vás do hry!


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru